اشتباهات رايج بانوان در يك زندگي مشترك

با خودتان فكر مي‌كنيد كه با همسرتان رابطه‌اي ناموفق داريد چون بين شما و همسرتان قواعد مشتركي يا چيز ثابت و استانداردي وجود ندارد، چون شما مثل خيلي از زوج‌هايي كه فكر مي‌كنيد خوشبختند نيستيد، چون رابطه شما با زوج‌هاي رويايي كه در فيلم‌ها مي‌بينيد، متفاوت است. همه اين‌ها باعث مي‌شود، ديگر احساس خوشبختي نكنيد و همين به‌مرور روي رفتارهاي‌تان تاثير بگذارد و روزبه‌روز از همسرتان دورتر شويد اما اگر بدانيد تمام رازهاي خوشبختي و داشتن يك زندگي مشترك ايده‌آ‌ل در دسترس هستند، ديگر نه تنها حسرتي نخواهيد داشت‌بلكه روزبه‌روز بيشتر هم عاشق هم مي‌شويد .

 

 

يك رابطه خوب رابطه‌اي است كه 2 نفر شبيه هم فكر كنند


هيچ‌وقت نمي‌توانيد به مسائل، از چشم همسرتان نگاه كنيد چون شما 2 نفر كاملا آدم‌هاي متفاوتي هستيد، شما 2 نفر به لحاظ ژنتيك، فيزيولوژيكي، رواني و گذشته خانوادگي كاملا متفاوت هستيد. اگر هم كاملا شبيه هم فكر كنيد، مشكلات رابطه‌اي‌تان حل نخواهد شد. زن‌ها و مردها از 2 دنياي متفاوت هستند، شما نمي‌توانيد تفاوت‌هاي اساسي بين ديدگاه‌هاي‌تان را محو كنيد يا بپوشانيد، چون اين كار هم غيرطبيعي است و هم در بعضي مواقع خطرناك. بهتر است بدانيد زندگي با فردي كه متفاوت فكر مي‌كند و شما را تكميل مي‌كند، خيلي لذت‌بخش‌تر از كسي است كه كاملا شبيه شماست. به همين دليل تفاوت‌ها را با روي باز قبول كنيد و آن‌ها را باوركننده زندگي‌تان بدانيد.

 

رابطه خوب رابطه‌اي است پر از علائق و فعاليت‌هاي مشترك


اگر علائق مشترك يا فعاليت‌هاي مشتركي نداشته‌ باشيد، هيچ اشكالي در رابطه شما وجود ندارد. اگر شما و همسرتان خود را مجبور كنيد كه با هم فعاليت‌هاي مشترك داشته باشيد، نتيجه‌اي نخواهد داشت جز استرس، فشار و تضاد، پس چيزي را را به زور وارد رابطه نكنيد.

 

يك رابطه خوب شبيه قصه‌هاي عاشقانه است


بله، بايد بين شما و همسرتان احساسات عاطفي عميق و به عبارت صحيح‌تر، عشق وجود داشته باشد اما خودتان را گول نزنيد، نبايد انتظار داشته‌باشيد زندگي شما همانند داستان‌هاي عاشقانه فيلم‌ها باشد. حقيقت اين است كه شما در دنياي واقعي زندگي مي‌كنيد. با عشق زندگي كردن متفاوت از زماني است كه فرد تازه عاشق شده است. وقتي فرد تازه عاشق مي‌شود يعني؛ در اولين مرحله عشق قرار دارد و باقي ماندن در اين مرحله غيرممكن است. در يك رابطه كامل شيفتگي، شيدايي فلج‌كننده اوليه، به مرحله‌اي عميق‌تر از عشق رسيده‌ است. اشتباه است كه گمان كنيد وقتي هيجانات و شيدايي‌هاي اوليه از بين رفت يعني؛ عشق از بين رفته‌ است. فكر نكنيد كه ديگر در رابطه شما عشق به وجود نخواهد آمد، بلكه رابطه شما در حال واردشدن به مراحل ديگر و متفاوتي از عشق است، ياد بگيريد اين مراحل را آگاهانه هدايت كنيد تا به تجربه عميق‌تري از عشق برسيد.

 

اگر بتوانيد شريك‌تان را تغيير دهيد خوشبخت هستيد


در اين تله نيفتيد كه فكر كنيد اگر بتوانيد شريك زندگي‌تان را تغيير دهيد رابطه موفق‌تري خواهيد داشت. شما هر 2 مسئول رابطه هستيد. بياييد اين فكر كودكانه را كنار بگذاريم كه عاشق شدن يعني پيدا كردن كسي كه بتواند خوشحال‌مان كند و مسئوليت ناراحتي يا خوشحالي ما برعهده او باشد ، مسئوليت خوشحالي هر كسي فقط به عهده خودش است. اگر رابطه شما پر از اضطراب و محنت‌زده است، شايد مهم‌ترين شخصي كه بايد تغيير كند خود شما باشيد. وقتي در همه مشكلات به دنبال مقصر باشيد ناخودآگاه رفتاري تخريب‌گر پيدا مي‌كنيد كه همين رفتار نه تنها مشكلي را حل نمي‌كند بلكه اوضاع را خراب‌تر هم مي‌كند ، سعي كنيد تمام رفتارهاي تخريب‌گرتان را شناسايي كنيد و آن‌ها را دور بيندازيد.

 

در يك رابطه خوب همسرتان نبايد هيچ عيبي داشته باشد


هيچ كس كامل نيست، اگر همسرتان عادت‌هايي عجيب و غريبي دارد در صورتي كه اين عادت‌ها توهين‌آميز و تخريب‌گر نيست مي‌توانيد به راحتي با آن‌ها كنار بياييد. به جاي اين‌كه روي نقاط ضعف او تمركز كنيد، ويژگي‌ها و خصوصيت‌هايي را به ياد بياوريد كه در رزهاي اول به خاطر آن‌ها جذب او شديد، شايد آن روزها بعضي از همين عادت‌هاي خاص و عجيب و غريب شما را به او جذب كرده‌بود، اگر يك رفتارخيلي طبيعي نباشد و به چشم ديگر مردم، خارج رفتارهاي مرسوم باشد دليل نمي‌شود كه براي رابطه بد باشد و به آن آسيب برساند. دقت كنيد همسري كه عادت‌هاي كمي عجيب دارد كاملا متفاوت است از همسري كه مشكلات جدي دارد، پس اين 2 مورد را با هم اشتباه نگيريد. زماني همسر شما مشكلات اساسي دارد كه رفتارهاي او آسيب‌زننده و تخريب‌كننده باشد، يعني به لحاظ بدني يا جسمي به شما آسيبي بزند يا اين‌كه به خودش لطمه برساند مثلا اين‌كه اعتياد داشته باشد.

 

در يك رابطه خوب تمام مشكلات حل مي‌شوند


در زندگي هر زوجي اختلاف‌هايي وجود دارد، خيلي‌ها هستند كه گمان مي‌كنند اگر نتوانند اين اختلافات جدي را حل كنند ديگر خوشبخت نخواهند بود اما جالب است بدانيد 90درصد مشكلات ارتباطي‌‌اي كه وجود دارد، غيرقابل حل است. چيزهايي در زندگي وجود دارد كه شما و همسرتان تا آخر عمر هم نمي‌توانيد درباره آن‌ها به يك نظر برسيد، بنابراين بايد به نوعي بين خودتان آن را حل كنيد. بالاخره بايد يكي كمي از خواسته‌هايش كوتاه بيايد. شما بايد با هم توافق كنيد كه در زمان‌هايي كه اختلاف به وجود مي‌آيد، به دليل ارتباط عاطفي‌اي كه بين‌تان وجود دارد با هم كنار بياييد و فقط به‌دنبال رسيدن به خواسته خود نباشيد.

 

رابطه‌اي خوب، يعني صرفا صلح


خيلي‌ها از بحث و مشاجره مي‌ترسند چون گمان مي‌كنند هر بحث و مشاجره‌اي نشانه ضعيف بودن رابطه است و اين‌كه رابطه در خطر است، بايد بدانيد حتي خوشبخت‌ترين زوج‌ها هم با هم بحث مي‌كنند. اگر نگرش خود را تغيير دهيد حتي بحث و مشاجره مي‌تواند به رابطه كمك هم بكند چون هم تنش‌ها را تخليه مي‌كند و هم وقتي بتوانيد احساسات‌تان را بدون توهين يا ترس از جدايي مطرح كنيد به طرف مقابل اعتماد بيشتري خواهيد كرد. نگران اين زياد بودن تعداد بحث‌هايتان نباشيد بلكه نگران چگونگي بحث‌ها و مشاجره‌ها باشيد، بحث‌هاي شما بايد قانون داشته باشد، اين قانون‌ها عبارتند از :

1- هيچ‌گاه به شخصيت طرف مقابل توهين نكنيد به جاي آن فقط به موضوع بحث بپردازيد.

 -2 
وقتي خيلي عصبي هستيد به دنبال بهانه‌گرفتن نباشيد.

3- دعوا را تا سرحد مرگ ادامه ندهيد.

4- بهتر است بعد از دعوا به لحاظ عاطفي به هم نزديك شويد.

 

در يك رابطه خوب همه احساسات ابراز مي‌شوند


 
ممكن است با  بيرون ريختن  تمام حس‌ها و آنچه در سينه داريد احساس خوبي پيدا كنيد اما زمان‌هايي هست كه براي بيرون ريختن احساسات مناسب نيست و نه تنها در نزديك كردن شما به هم موثر نيست بلكه مي‌تواند آسيب‌هايي به رابطه وارد كند كه هيچ وقت بهبود نيابد. بسياري از رابطه‌ها زماني خراب مي‌شوند كه يكي از زوجين نمي‌تواند مورد خاصي را ببخشد و فراموش كند و در موقعيت‌هايي، مرتب آن را به رخ همسرش مي‌كشد. قبل از آن‌كه چيزي بگوييد كه پشيمان شويد، زبان‌تان را در دهان نگه‌داريد و كمي به خودتان وقت دهيد كه بفهميد دقيقا چه احساسي داريد و چرا مي‌خواهيد اين حرف را بزنيد.سگاهي بسياري از حرف‌ها زده‌مي‌شود بدون اين‌كه آن‌ها منعكس‌كننده احساسي باشد و بيشتر به هدف تخريب شخصيت طرف مقابل گفته مي‌شود چنين حرف‌هايي نبايد بين زوجين گفته شود.

 

تنها يك راه درست براي ساختن يك رابطه خوب وجود دارد


هيچ چيز بيشتر از يك حقيقت نمي‌تواند كمك‌كننده باشد. هيچ راه دقيقا درستي وجود ندارد تا بتوان همسري خوب يا پدر و مادري خوب بود. نمي‌توان وقتي مشكلات و چالش‌هايي در زندگي هويدا مي‌شوند دقيقا راه درست را مشخص و تعيين كرد. آنچه براي زندگي شما موثر و كاراست ممكن است همان نباشد كه در كتاب‌ها نوشته شده است يا چيزي نباشد كه دوستان موفق و خوشبخت‌تان مي‌گويند، زندگي شما مختص به خودتان است. اگر شما و همسرتان روشي داريد يا كاري انجام مي‌دهيد كه روابط‌تان را بهبود مي‌دهد و شما را به هم نزديك‌تر مي‌كند، به آن بچسبيد و با حرف هيچ‌كس آن را كنار نگذاريد. اگر هردوي شما با قانون‌ها و اصولي كه داريد راحت و راضي هستيد، مهم نيست چه قانون‌ها و اصول ديگري وجود دارد شما مي‌توانيد قانون خودتان را بنويسيد. فراموش نكنيد كه نبايد تعصب داشته باشيد و خيلي سفت و محكم از همسرتان بخواهيد تنها به يك روش ويژه به شما ابراز علاقه كند. او را آزاد بگذاريد تا به هر شكلي راحت است عشقش را به شما ابراز كند؛ هيچ «سبك و راه درستي» براي بيان عشق وجود ندارد. حقيقت اين است اگر همسر شما احساساتش را كاملا متفاوت بيان مي‌كند دليل نمي‌شود كه احساساتش كمتر از بقيه باشد يا ارزش كمتري داشته باشد.

  • بازدید: 835
  • تاریخ انتشار: جمعه ۲۳ تیر ۱۳۹۱ ساعت ۱۸:۵۲
  • شناسه مطلب: 1476

ارسال دیدگاه ؛


کد امنیتی
تصویر جدیدمطالب تصادفی

پیشگیری ازخط اخم ابرو با توصیه هایی فوق العاده!!

پیشگیری ازخط اخم ابرو با توصیه هایی فوق العاده!!
بعضی وقتها خواسته ونا خواسته وبدون آنکه متوجه باشیم اخم می کنیم امکان پیشگیری از این حالت وجود داشته ومی توان با...
سرنوشت الماس آبی

سرنوشت الماس آبی
در تاریخ چند الماس مشهور وجود دارد که خیلی داستان درست کردند. داستان یکی از این الماس ها می شود بخش بزرگی از رمان...
دسر موس شکلات

دسر موس شکلات
مواد لازم   شكلات تلخ و شيرين: 4 اونس (120 گرم)   كره: 2 قاشق غذاخوري (28گرم)   قهوه اسپرسو...
راز جـوان ماندن هنـدی‌ها چیست؟

راز جـوان ماندن هنـدی‌ها چیست؟
پوست ناحیه دهان و اطراف چشم ظریف‌ترین و شكننده‌ترین پوست‌ها در برابر احساساتی مانند درد، استرس، اضطراب، خشم و حتی...

مطالب پربازدید

تماس با ماهنگ

تماس با ماهنگ
بازدیدکننده گرامی؛ جهت تماس با مدیریت وب سایت ماهنگ از دو طریق ارسال ایمیل و یا تکمیل فرم زیر اقدام نمایید : ایمیل...
مجموعه ای جدید از جملات خاص و سنگین پیامک های مفهومی

مجموعه ای جدید از جملات خاص و سنگین پیامک های مفهومی
من در میان مردمی هستمکه باورشان نمیشود تنهایــــممیگویند خوش بحالت که خوشحالینمی دانند دلیل شاد بودنم باج به آنهاستبرای...
چرا وقتی آب منجمد می شود حجم آن افزایش و وزنش کاهش می یابد؟

چرا وقتی آب منجمد می شود حجم آن افزایش و وزنش کاهش می یابد؟
یخ هنگام انجماد، منبسط می شود. علت این انبساط پیوند هیدروژنی میان مولکول های خمیده آب است.
چرا عرق لباس را زرد میکند؟

چرا عرق لباس را زرد میکند؟
تا حالا عرق از سر، صورت و دست تان چکیده است؟ آن قدر که کلافه شده اید و حتی گاهی نیز در مقابل دیگران خجالت هم کشیده...

مطالب جدید

نرم افزار آموزش الفبای انگلیسی ( محصول جدید انتشارات تاجیک)

نرم افزار آموزش الفبای انگلیسی ( محصول جدید انتشارات تاجیک)
یکی از دروس جدیدی که دانش‌آموزان در پایه‌ی هفتم باید بیاموزند، درس زبان انگلیسی است. نویسندگاه کتاب زبان انگلیسی...
فواید یادگیری زبان خارجی برای مغز که نمی‌دانستید

فواید یادگیری زبان خارجی برای مغز که نمی‌دانستید
امروزه دانشمندان ثابت کرده‌اند که یادگیری زبان دوم می‌تواند در بهبود هوش، حافظه و تمرکز نقش مهمی داشته...
ضرروت دانستن دو زبان

ضرروت دانستن دو زبان
مغز یك فرد دو زبانه مانند رادیویی است كه به طور همزمان 2 كانال را پخش می‌كند. ممكن است كه در حال صحبت كردن به یك...
ضرورت یادگیری زبان انگلیسی

ضرورت یادگیری زبان انگلیسی
     شايد يادگيري زبان انگليسي مهمترين گام در ارتقاء کيفيت زندگي شما باشد.  آيا هيچ فکر...