نرم افزار آموزش الفبای انگلیسی ( محصول جدید انتشارات تاجیک)

یکی از دروس جدیدی که دانش‌آموزان در پایه‌ی هفتم باید بیاموزند، درس زبان انگلیسی است. نویسندگاه کتاب زبان انگلیسی هفتم، کتاب را به صورتی نوشته‌اند که انتظار دارند در اول سال تحصیلی دانش‌آموزان با معلومات قبلی انگلیسی در کلاس حاضر شوند یا حداقل با حروف زبان انگلیسی آشنا باشند. اما برای بسیاری از دانش‌آموزان امکان حضور در کلاس‌های آموزش زبان انگلیسی آموزشگاه‌های زبان وجود ندارد. ( به دلایلی مثل نداشتن وقت کافی، دوری آموزشگاه‌های زبان یا تعداد کم آنها، مدت زمان طولانی جهت رفتن به آموزشگاه و برگشتن از آنجا بخصوص در شهر‌های دارای ترافیک، گرفته شدن وقت پدر یا مادر جهت بردن و آوردن دانش‌آموزان خردسال و نوجوان، هزینه گاه سنگین رفت و آمد، ... )

 

به همین دلیل انتشارات تاجیک تصمیم گرفت یک انیمیشن ایرانی با حال و هوای فرهنگ اسلامی ایرانی تهیه کند که در عین حال که جذاب و سرگرم کننده است، حروف الفبای انگلیسی را با شیوه جدید و با داستانی شاد و خنده‌ دار به دانش‌آموزان و کلیه علاقه‌مندان به این زبان یاد بدهد. این انیمیشن قبل از تکثیر در اختیار تعدادی از دانش‌آموزان و کودکان و افراد بزرگسال قرار گرفت. هم کسانی که از قبل با زبان انگلیسی آشنایی داشتند، هم افرادی که چیزی از این زبان و حروف الفبای آن نمی‌دانستند. جالب است این انیمیشن جذاب، مورد استقبال همه افراد و گروه‌ها قرار گرفت و حتی افراد بزرگسال هم با اشتیاق به تماشای چند باره آن نشستند.

نرم افزار آموزش الفبای انگلیسی ( محصول جدید انتشارات تاجیک)

این نرم‌افزار به صورت یه داستان انیمیشنی بسیار جذاب، سرگرم کننده و خنده دار تهیه شده است که با کیفیت انیمیشنی بسار بالا و مطالب آموزشی مورد نیاز دانش‌آموزان ایرانی تهیه شده است و در آن از بد‌آموزی های تعدادی از لغات، جمله‌ها و تصاویری بسیاری از کتاب‌ها، فیلم‌ها، سی دی‌ها و نرم‌افزار‌های محصول کشورهای غربی اثری نیست و شما می‌توانید با اطمینان از این نرم‌افزار در کلاس درس یا در منزل استفاده کنید و حروف الفبای انگلیسی را با شیوه ای دلنشین و جدید به دانش آموزان یا فرزندان خود یاد بدهید.

این نرم‌افزار به صورتی طراحی شده این که دانش‌آموز می‌تواند تمام داستان آموزشی را پشت سر هم تماشا کند یا می‌تواند قسمت مربوط به هر حرف را بارها تماشا کند و آن را به خوبی یاد بگیرد. بهترین شیوه استفاده از این نرم‌افزار این است که یکبار به طور کامل دیده شود و بعد، هر روز یکی دو حرف دوباره تماشا و تمرین شود. نرم‌افزار حاضر یک قسمت مستقل از سریال انیمیشینی و آموزش داستانی " پورتک در سیاره آی نو" می‌باشد.در این سریال که به زودی پخش می‌شود، شخصی به نام پورتک به دلیل آشنا نبودن به زبان انگلیسی و کلیک اشتباه روی لغت Yes     به سیاره I Know      منتقل می‌شود.     شرط خروج او از آن سیاره این است که زبان انگلیسی را یاد بگیرد. پورتک در این سیاره با شخصی به نام آقای X     آشنا می شود و به دنبال ماجراهای جالب و سرگرم کننده و خنده دار می تواند انگلیسی را یاد بگیرید.

در این نرم‌افزار حروف الفبای انگلیسی به این ترتیب آموزش داده می شود:

1-  طرز نوشتن هر حرف به صورت صحیح (بالا به پایین – چپ به راست) 

2-  آموزش اسم هر حرف 

3-  آموزش صداهای مختلف هر حرف 

4-  معادل هر حرف در زبان فارسی 

5-  مثال های متعدد انگلیسی و فارسی 

6-  طرز نوشتن اسامی اشخاص و نام شهرها 

7-  طرز تلفظ صحیح حروف و حروف ترکیبی 

در این انیمیشن درمورد طرز تلفظ حروف و بخصوص حروف ترکیبی توضیحات و مثال های کافی ارائه شده است. بسیاری از افراد در این مورد ایراد دارند.به عنوان مثال، طرز تلفظ حروف V , W     با هم تفاوت دارند. V     معادل "و" فارسی است.هنگام تلفظ آن دندان‌های بالا روی لب پایین قرار می‌گیرند. اما W     معادل "و" عربی است که برای گفتن ان لب ها گرد می‌شود. رعایت نکردن این نکته، گاهی معنی کلمه را عوض می کند. مثل:

West  = غرب     اما Vest = زیر پیراهنی

اگر Th به صورت صحیح تلفظ نشود، معنی کلمه و جمله تغییر می‌کند. این حروف باید به صورت "ث" یا "ذ" در عربی تلفظ شوند. بسیاری از ایرانی ها به جا این دو حرف از "ت یا س" و یا "د" استفاده می کنند که معنی کلمه کاملا عوض می‌شود.به عنوان مثال:

Three ( ثری ) یعنی سه اما با تلفظ ( تری ) یعنی درخت (Tree )

Thin ( ثین ) یعنی لاغر، نازک اما با تلفظ ( تین ) یعنی قوطی کنسرو ( Tin )

و مثال‌های فراوان دیگر که در این خلاصه نمی‌توان توضیح داد.

شاید خود شما هم دیده باشید که افرادی سال های زیادی انگلیسی خوانده‌اند اما هنوز نمی‌توانند اسم خود و نام شهرشان را به انگلیسی بنویسند. با نگاهی به تابلوهای بعضی از فروشگاه‌ها متوجه می‌شوید که تابلو ساز که نتیجه کارش را همه می‌بینند، کلمات و اسامی را غلط نوشته است مثلا جلال را Galal را می‌نویسند که گلال خوانده می‌شود. تمامی این مطالب با شیوه‌ای جذاب که دانش‌آموزان احساس خستگی نکنند به آنها یاد داده می‌شود.

جهت تهیه این نرم افزار میتوانید با نماینده معرفی شده ، خانم تهذیب 09126161206 تماس بگیرید.

اهمیت یادگیری زبان دوم در سن پایین و دبستان

هر چه کودک زودتر با زبان دوم آشنا شود، شانس بیشتری برای دستیابی به مهارت‌های کسب زبان دوم خواهد داشت. بررسی‌ها نشان داده است اگر کودک در سن زبان آموزی یعنی قبل از 7 تا 8 سالگی زبان دوم را بیاموزد، مهارت بهتری در تکلم زبان دوم و لهجه خواهد داشت. هر چه سن بالا رود، یعنی از حدود ده سالگی به بعد توانمندی فرد در صحبت کردن به زبان دوم به مانند اهالی آن زبان کاهش می‌یابد. باید اشاره کرد که نه تنها کودک می‌تواند هم زمان علاوه بر زبان مادری زبان دوم را فراگیرد، بلکه می‌تواند زبان های دیگری را نیز به طور جداگانه بیاموزد. در این زمینه ذکر این نکته نیز ضروری است که این مطلب در مورد همه کودکان صدق نمی‌کند. کودکانی که دچار تاخییر در زبان و گفتار هستند، در صورت مواجه شدن با زبان دیگری علاوه بر زبان مادری در کسب مهارت گفتار و زبان دچار مشکلات بیشتری می‌شوند و این مسئله به تشدید تاخییر در تکلم کودک کمک می‌کند. در صورتی که شرایط کسب زبان دوم مهیا باشد، کودک می‌تواند هم زمان با زبان مادری خود زبان های دیگر را فراگیرد، یعنی از ابتدای تولد تا سن 7 تا 8 سالگی بهترین زمان آموزش زبان دوم است.

آموزش زبان دوم در همه سنین می تواند اتفاق بیافتد اما همان طور که گفتیم، بهترین زمان قبل از 7 تا 8 سالگی است و بعد از این سنین معمولا آموزش زبان دوم نیازمند زمان بیشتری است و همچنین فرد موفقیت کمتری در کسب لهجه اهالی آن زبان کسب خواهد کرد.

البته گروه محدودی از دانش‌آموزان هستند که به لطف والدین فرصت شرکت در کلاس موسسات آزاد زبان را دارند اما درصد بالایی از دانش‌آموزان کشور در این سن به دلایل مختلفی چون نبود امکانات و بالا بودن هزینه‌ها از شرکت در این گونه کلاس‌ها محرومند. در مدارس ما آموزش زبان انگلیسی با شروع دوران بلوغ و در پایه ی هفتم آغاز می‌شود، در حالی که در بسیاری از کشور‌های اروپایی غیر انگلیسی زبان نظیر کشورهای حوزه اسکاندیناوی، کودکان بیش از رسیدن به سن بلوغ قادر به کارگیری زبان انگلیسی همانند زبان مادری خود هستند. برخلاف دوران کودکی که یادگیری زبان یک روند طبیعی و ناخودآگاه است، در دوره نوجوانی یادگیری زبان به طور خودآگاه صورت می‌گیرد و عوامل جدیدی از جمله انگیزه و اعتماد به نفس به شدت بر روند یادگیری تاثیر گذار است. نظریات دیگری مانند دوره حیاتی (Critical Period ) نیز بر حساس بودن زمان یادگیری زبان از بدو تولد تا شروع دوران بلوغ تاکید می‌کند که در حوزه یادگیری زبان دوم، به مهارت فوق‌العاده تلفظی و آوایی کودکانی که در این دوره در معرض زبان قرار گرفته‌اند بیشتر اشاره شده است.

شروع به موقع یادگیری زبان و یا به لفظ دیگر اختصاص دادن سال‌های بیشتر به این امر می‌تواند توانایی افراد را در به کار گیری درست مهارت‌های زبانی افزایش دهد. در حقیقت در دوره نوجوانی، دوران رشد و فراگیری زبان انگلیسی دیگر سپری شده است. زبان آموزی که پس از بلوغ به آموختن زبان دوم روی می آورد همواره با تداخل زبانی یا آمیختن دو زبان با همدیگر مواجه خواهد بود زیرا دو زبان در شرایط نابرابر یاد گیری قرار می‌گیرند. حال اگر به وضعیت آموزش زبان انگلیسی در نظام آموزش و پرورش کشور توجه کنیم، متوجه می‌شویم که عامل سن در آموزش زبان انگلیسی دانش‌آموزان نادیده گرفته شده است. درس زبان انگلیسی در دوره راهنمایی یعنی در آستانه بلوغ به برنامه درسی دانش‌آموزان معرفی می شود که این سن بالاست به طوری که توانایی های فراگیری زبان انگلیسی در این زمان رو به کاهش می‌رود.

برای درک بهتر این نرم افزار آموزشی جذاب، بخش هایی از آن با حجم اندک آماده دانلود می باشد امید است که مورد توجه شما عزیزان و فرزندان دلبندتان قرار بگیرد.

فایل اول

فایل دوم

فایل سوم

فایل چهارم


  • بازدید: 1493
  • تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۷
  • شناسه مطلب: 4650

ارسال دیدگاه ؛


کد امنیتی
تصویر جدیدمطالب تصادفی

آیا میدانید!

آیا میدانید!
 آیا میدانید: ایران ۱۰۱۸ شهر دارد؟ آیا میدانید: گرده گل هرگز فاسد نمیشود؟ آیا میدانید: بلندترین موی سر دنیا...
همه ی مردها مثل هم هستن

همه ی مردها مثل هم هستن
سلام شاید خیلی ها خوششون نیاد ولی از دید من بد نیست  ... 
اس ام اس های جدید و معنی دار مفهومی و سنگین

اس ام اس های جدید و معنی دار مفهومی و سنگین
آدمیزاد بی غذا دو ماه دوام می آورد بی آب ، دو هفته بی هوا ، چند دقیقه بی”وجـــدان” خـیلی . . . متاسفانه خیلی !...
آيا چسب لاغر مي كند؟!

آيا چسب لاغر مي كند؟!
چسب هاي لاغري ادعا مي كنند كه در يك ماه مي توانيد سه تا شش كيلوگرم وزن كم كنيد راحت تر است نه؟ همين كه به جاي...

مطالب پربازدید

تماس با ماهنگ

تماس با ماهنگ
بازدیدکننده گرامی؛ جهت تماس با مدیریت وب سایت ماهنگ از دو طریق ارسال ایمیل و یا تکمیل فرم زیر اقدام نمایید : ایمیل...
مجموعه ای جدید از جملات خاص و سنگین پیامک های مفهومی

مجموعه ای جدید از جملات خاص و سنگین پیامک های مفهومی
من در میان مردمی هستمکه باورشان نمیشود تنهایــــممیگویند خوش بحالت که خوشحالینمی دانند دلیل شاد بودنم باج به آنهاستبرای...
چرا وقتی آب منجمد می شود حجم آن افزایش و وزنش کاهش می یابد؟

چرا وقتی آب منجمد می شود حجم آن افزایش و وزنش کاهش می یابد؟
یخ هنگام انجماد، منبسط می شود. علت این انبساط پیوند هیدروژنی میان مولکول های خمیده آب است.
چرا عرق لباس را زرد میکند؟

چرا عرق لباس را زرد میکند؟
تا حالا عرق از سر، صورت و دست تان چکیده است؟ آن قدر که کلافه شده اید و حتی گاهی نیز در مقابل دیگران خجالت هم کشیده...

مطالب جدید

نرم افزار آموزش الفبای انگلیسی ( محصول جدید انتشارات تاجیک)

نرم افزار آموزش الفبای انگلیسی ( محصول جدید انتشارات تاجیک)
یکی از دروس جدیدی که دانش‌آموزان در پایه‌ی هفتم باید بیاموزند، درس زبان انگلیسی است. نویسندگاه کتاب زبان انگلیسی...
فواید یادگیری زبان خارجی برای مغز که نمی‌دانستید

فواید یادگیری زبان خارجی برای مغز که نمی‌دانستید
امروزه دانشمندان ثابت کرده‌اند که یادگیری زبان دوم می‌تواند در بهبود هوش، حافظه و تمرکز نقش مهمی داشته...
ضرروت دانستن دو زبان

ضرروت دانستن دو زبان
مغز یك فرد دو زبانه مانند رادیویی است كه به طور همزمان 2 كانال را پخش می‌كند. ممكن است كه در حال صحبت كردن به یك...
ضرورت یادگیری زبان انگلیسی

ضرورت یادگیری زبان انگلیسی
     شايد يادگيري زبان انگليسي مهمترين گام در ارتقاء کيفيت زندگي شما باشد.  آيا هيچ فکر...