با نگاه به انگشتان دست همسرتان را بشناسيد

خانم ها بخوانند

از قديم كف‌بيني و پيش‌بيني زندگي آينده انسان‌ها با نگاه كردن به، كف دست مرسوم بوده اما اين يك علم جديد است...

دانشمندان به رابطه عجيبي بين بعضي انگشتان دست پي برده‌اند كه واقعا مي‌تواند به پيش‌بيني درست بعضي از خصوصيات انسان‌ها كمك كند. در حقيقت اين رابطه مهم بين 2 انگشت اشاره و حلقه دست برقرار است و شما هم مي‌توانيد با مقايسه اندازه بين اين 2 با برخي از خصوصيات پنهان زندگي خود آشنا شويد  .چه مرداني جذاب‌تر هستند؟ 


اين هم يكي ديگر از روابط عجيبي است كه بين انگشتان دست برقرار است  . مرداني كه انگشت حلقه آن‌ها از انگشت اشاره دست‌شان بزرگ‌تر است جذاب‌ترند!دانشمندان متوجه شدند مقايسه اندازه انگشت‌هاي دوم و چهارم دست، معيار مناسبي براي سنجش ميزان جذابيت در مردان است.اندازه اين دو انگشت ارتباط زيادي با ترشح هورمون‌هاي جنسي دارد  . همان‌طور كه گفتيم هر چقدر انگشت حلقه يك مرد نسبت به انگشت اشاره او بلندتر باشد، نشان‌دهنده اين است كه او هنگام رشد در رحم مادر در معرض هورمون تستسترون بيشتري بوده است. همين عامل هم به نوبه‌خود در زيباتر بودن چهره و داشتن اندامي متناسب‌تر موثر است.دانشمندان دانشگاه ژنو از تعدادي از داوطلبان خواستند ميزان جذابيت تصاوير تعدادي از مردان را تخمين بزنند. سپس طول انگشتان حلقه و اشاره اين مردان اندازه‌گيري و مشخص شد مرداني كه انگشت حلقه بلندتري دارند، صورت متقارن‌تري دارند و به همين دليل جذاب‌تر به‌نظر مي‌رسند  . البته تاثير هورمون تستسترون بر خصوصيات فيزيكي فقط در دوره رشد در رحم مادر اتفاق مي‌افتد و بعد از آن ديگر تاثير چنداني از اين لحاظ ندارد  .خشن هستيد يا خونسرد؟ 


تعدادي از محققان ثابت كرده‌اند بين اندازه انگشتان يك مرد و ميزان خشونتي كه او از خود نشان مي‌دهد رابطه زيادي وجود دارد. يكي از روان‌شناسان دانشگاه آلبرتا در اين باره گفت: «تحقيقات ما نشان مي‌دهد بخش زيادي از شخصيت ما انسان‌ها درون رحم مادر شكل مي‌گيرد. ما متوجه شديم مرداني كه اندازه انگشتان حلقه و اشاره آن‌ها به هم نزديك‌تر است بيشتر از ديگران ممكن است به افسردگي دچار شوند. علاوه بر آن‌، ميزان بروز خشم، عصبانيت و رفتارهاي خشن در آن‌ها بيشتر از ديگران است  

چه افرادي به موسيقي علاقه دارند؟


مرداني كه انگشت اشاره آن‌ها نسبت به انگشت حلقه بلندتر است معمولا علاقه بيشتري به موسيقي و ورزش دارند.در عوض زناني كه انگشت اشاره بزرگ‌تر نسبت به انگشت حلقه دارند كمتر از ديگران بيماري‌هاي قلبي مي‌گيرند اما احتمال ابتلاي آن‌ها به سرطان سينه بيشتر است. اين زنان همچنين قدرت باروري بيشتري هم دارند.در كل مي‌توان گفت مردان و زناني كه انگشت حلقه آن‌ها بلندتر است بيشتر از ديگران ممكن است دچار شيزوفرني، آلرژي و اگزما شوند.ثروتمندتر مي‌شويد اگر


از اين به بعد اگر خواستيد حدس بزنيد يك مرد ثروتمند است يا خير، به جاي نگاه كردن به كيف پول و مارك لباس‌ها، به انگشتان دستش دقت كنيد.دانشمندان با انجام تحقيقاتي متوجه شدند مرداني كه انگشت اشاره آن‌ها در مقايسه با ديگر انگشتان خصوصا انگشت حلقه بلندتر است با احتمال بيشتري به ثروت و موقعيت‌هاي شغلي خوب مي‌رسند.اين مردان معمولا شخصيت جنگنده‌اي دارند و تا رسيدن به هدف خود دست از تلاش بر نمي‌دارند؛ چه اين هدف رسيدن به يك موقعيت مالي خوب باشد و چه ازدواج با دختر مورد علاقه، اين مردان تا آخرين مرحله براي رسيدن به آن تلاش مي‌كنند.به اين ترتيب اگر شما از نوع زناني هستيد كه يك زندگي آرام، بدون دردسر و استرس را مي‌خواهيد بهتر است سراغ مردي برويد كه انگشت اشاره آن تا حد ممكن بلندتر از انگشت حلقه باشد. اين مردان معمولا انسان‌هاي قابل اعتمادي هستند كه ريسك نمي‌كنند و حتي ممكن است گاهي اوقات هم خسته‌كننده به‌نظر برسند.
محققان دانشگاهي متوجه شدند ميزان هورمون تستسترون هنگام رشد در رحم مادر بر اندازه انگشتان دست، در هر 2 جنس مرد و زن تاثير‌گذار است اما به‌نظر مي‌رسد فقط مردان هستند كه شخصيت آن‌ها تحت‌تاثير اين هورمون قرار مي‌گيرد.مرداني كه نسبت انگشت حلقه آن‌ها نسبت به انگشت اشاره كوچك‌تر باشد، در معرض مقادير بيشتري از هورمون تستسترون قرار گرفته‌اند و در نتيجه در دسته مردان گروه آلفا طبقه بندي مي‌شوند.اين مردان بيشتر دست به خطر مي‌زنند و هميشه دوست دارند برنده باشند به همين دليل آن‌ها هنگام انجام معامله در بازار بورس، هنگام ورزش كردن حتي هنگام رقابت‌هاي بي‌اهميت با دوستان‌شان حداكثر تلاش خود را به كار مي‌گيرند.
به‌طور كلي مي‌توان گفت مردان گروه آلفا تقريبا در تمام جنبه‌هاي زندگي خود دست به خطر مي‌زنند و ماجراجويي يكي از خصوصيات اخلاقي مهم در اكثر آن‌هاست.دكتر اريك استنستروم كه اين مطالعات را انجام داده در اين باره مي‌گويد: «اين افراد در حقيقت مرداني هستند كه مورد پسند اكثر زنان قرار مي‌گيرند، چرا كه آن‌ها تناسب اندام بهتري دارند، معمولا ثروتمندترند و همت بيشتري هم براي رسيدن به هدف خود دارند.يافته‌هاي ما نشان مي‌دهد بين ميزان هورمون تستسترون و ميزان ريسك‌پذيري در 3 زمينه اجتماعي، اقتصادي و تفريح و سرگرمي در مردان رابطه قدرتمندي وجود دارد.تفاوت انگشت زنان و مردان


از آن‌جا كه معمولا زنان به سمت مردان متناسب اندام و ثروتمند جذب مي‌شوند، اين مردان سعي مي‌كنند با ورزش كردن، پول درآوردن و ارتباط با افراد مختلف خود را درنظر آن‌ها بهتر نشان دهند.با اين حال دانشمندان اين فاكتورها را فقط در مردان مشاهده كردند و متوجه شدند هيچ ارتباطي بين هورمون استرس و طول انگشتان دست با خصوصيات اخلاقي زنان وجود ندارد.پروفسور گاد ساد، محقق ارشد اين تحقيقات  مي‌گويد: «در زنان معمولا اندازه اين 2 انگشت با هم برابر است البته براي اندازه‌گيري شما حتما بايد فاصله بين نوك انگشت تا محل اتصال به دست را با استفاده از خط‌كش به دقت اندازه بگيريد تا به نتيجه درست برسيد. تحقيقات ما نشان مي‌دهد در مردان معمولا اندازه انگشت حلقه بلندتر از انگشت اشاره استدانشمندان در تحقيقات قبلي خود هم به رابطه بين هورمون تستسترون و بروز رفتارهاي پرخطر در بين مردان و رسيدن به موفقيت‌هاي مالي در آن‌ها پي برده بودند.دكتر زاك مندنهال كه در اين مطالعات شركت داشته در اين باره گفت: «ميزان هورمون تستسترون حين رشد در رحم مادر نه تنها رشد مغز انسان‌ها اثر مي‌گذارد بلكه رشد انگشت اشاره را در مقايسه با ديگر انگشتان دست كند‌تر مي‌كند.محققان دانشگاه كمبريج هم چندي قبل با انجام مطالعاتي متوجه شدند بانكداراني كه انگشت حلقه آن‌ها بلندتر است معمولا موفقيت‌هاي بيشتري در حرفه خود به دست مي‌آورند كه مهم‌ترين دليل آن نيز داشتن روحيه ريسك‌پذيري و تغييرپذيري بالاست.در رياضيات قوي‌ هستيد يا زبان؟


افرادي كه انگشت حلقه آن‌ها بلندتر است در مهارت‌هاي زباني و گفتاري قدرت بيشتري دارند و برعكس افرادي كه انگشت اشاره آن‌ها بلندتر است، بهتر از پس حل كردن و تحليل مسائل رياضي برمي‌آيند.در اينجا باز هم ترشح هورمون‌ها دخيل است. سطح هورمون تستسترون مي‌تواند روي قسمت‌هايي از مغز كه وظيفه تحليل مسائل مرتبط با رياضيات يا مهارت‌هاي زباني را دارد، اثر بگذارد.

بيشتر سرطان مي‌گيريد


البته در كنار تمام مزاياي گفته شده، داشتن انگشت حلقه بلندتر ممكن است خطراتي هم براي شما به همراه داشته باشد. براي مثال دانشمندان انگليسي متوجه شدند مرداني كه اين خصوصيت را دارند بيشتر از ديگران به سرطان پروستات دچار مي‌شوند.
در حقيقت دانشمندان، اندازه انگشتان دست هزار و 500 بيمار مبتلا به سرطان پروستات را با 3 هزار مرد سالم بررسي كرده و به اين حقيقت پي بردند.به اين ترتيب مي‌توان با بررسي الگوهاي انگشتان دست، مردان در معرض خطر را شناسايي كرده و آن‌ها را براي آزمايشات تشخيص سرطان پروستات به مراكز درماني معرفي كرد البته در اين بين توجه به برخي فاكتورهاي ديگر مانند سابقه خانوادگي و آزمايش‌هاي ژنتيك نيز بايد حتما مورد توجه قرار بگيرد. احتمال ابتلا به سرطان پروستات در اين مردان تقريبا 3 برابر ديگران است.البته مردان گروه آلفا معمولا كمتر از ديگران به بيماري‌هاي قلبي دچار مي‌شوند. دانشمندان در مطالعات گسترده‌اي كه در اين مورد انجام دادند متوجه شدند، بلندتر بودن انگشت حلقه در زمينه سلامت هم فوايدي دارد كه يكي از آن‌ها كاهش احتمال ابتلا به بيماري‌هاي قلبي است.

  • بازدید: 1311
  • تاریخ انتشار: جمعه ۱۹ آبان ۱۳۹۱ ساعت ۱۸:۳۵
  • شناسه مطلب: 2379

ارسال دیدگاه ؛


کد امنیتی
تصویر جدیدمطالب تصادفی

خیانت جدایی

خیانت جدایی
سر کلاس استادمون گفت : پشت یک مرد موفق یک زن بوده یکی از بچه ها پرسید پشت یک زن درمانده و بی پناه کی بوده ؟ ...
اصول غذا خوردن در سال 2012

اصول غذا خوردن در سال 2012
هرروز تعداد افراد چاق بیشتر و بیشتر می‌شود و حتی از آن به عنوان یک اپیدمی جهانی یاد می‌شود که چندان هم بیراه نیست...
گروه خونی کودک معرف شخصیت اوست!

گروه خونی کودک معرف شخصیت اوست!
کارشناسان ژاپنی تحقیقات مختلفی را در مورد چگونگی تاثیر گروه خونی افراد بر شخصیت، دیدگاه و  رفتارهای انسان ...
هورمون‌های خوش اخلاقی را تنظیم کنید!

هورمون‌های خوش اخلاقی را تنظیم کنید!
بدخلق می‌شوید و نمی‌دانید ماجرا از کجا آب می‌خورد؛ روزها بدون آنکه کاری کنید، خسته می‌شوید و همان اوایل شب ناگهان...

مطالب پربازدید

تماس با ماهنگ

تماس با ماهنگ
بازدیدکننده گرامی؛ جهت تماس با مدیریت وب سایت ماهنگ از دو طریق ارسال ایمیل و یا تکمیل فرم زیر اقدام نمایید : ایمیل...
مجموعه ای جدید از جملات خاص و سنگین پیامک های مفهومی

مجموعه ای جدید از جملات خاص و سنگین پیامک های مفهومی
من در میان مردمی هستمکه باورشان نمیشود تنهایــــممیگویند خوش بحالت که خوشحالینمی دانند دلیل شاد بودنم باج به آنهاستبرای...
چرا وقتی آب منجمد می شود حجم آن افزایش و وزنش کاهش می یابد؟

چرا وقتی آب منجمد می شود حجم آن افزایش و وزنش کاهش می یابد؟
یخ هنگام انجماد، منبسط می شود. علت این انبساط پیوند هیدروژنی میان مولکول های خمیده آب است.
چرا عرق لباس را زرد میکند؟

چرا عرق لباس را زرد میکند؟
تا حالا عرق از سر، صورت و دست تان چکیده است؟ آن قدر که کلافه شده اید و حتی گاهی نیز در مقابل دیگران خجالت هم کشیده...

مطالب جدید

نرم افزار آموزش الفبای انگلیسی ( محصول جدید انتشارات تاجیک)

نرم افزار آموزش الفبای انگلیسی ( محصول جدید انتشارات تاجیک)
یکی از دروس جدیدی که دانش‌آموزان در پایه‌ی هفتم باید بیاموزند، درس زبان انگلیسی است. نویسندگاه کتاب زبان انگلیسی...
فواید یادگیری زبان خارجی برای مغز که نمی‌دانستید

فواید یادگیری زبان خارجی برای مغز که نمی‌دانستید
امروزه دانشمندان ثابت کرده‌اند که یادگیری زبان دوم می‌تواند در بهبود هوش، حافظه و تمرکز نقش مهمی داشته...
ضرروت دانستن دو زبان

ضرروت دانستن دو زبان
مغز یك فرد دو زبانه مانند رادیویی است كه به طور همزمان 2 كانال را پخش می‌كند. ممكن است كه در حال صحبت كردن به یك...
ضرورت یادگیری زبان انگلیسی

ضرورت یادگیری زبان انگلیسی
     شايد يادگيري زبان انگليسي مهمترين گام در ارتقاء کيفيت زندگي شما باشد.  آيا هيچ فکر...