شخصیت شناسی از روی موسیقی مورد علاقه

 قبل از آنکه بله بگویید، برای بیشتر شناختن مرد آینده تان می توانید نگاهی به کتاب های کتابخانه اش بیندازید یا با دوستانش ملاقات کنید. می توانید او را از روی شیوه خوابیدنش بشناسید یا شخصیت پنهانش را با توجه به ظاهر و چهره اش شناسایی کنید. می توانید او را از روی رنگ موردعلاقه اش بشناسید یا ماه تولدش را بپرسید اما گذشته از همه این راه هایی که می دانید، برای شناختن این مرد، می توانید از صداها هم کمک بگیرید  .

محققان می گویند موسیقی موردعلاقه هم می تواند راز شخصیت آدم ها را برملا کند. آنها با بررسی های مختلفی دریافتند که علاقه آدم ها به سبک خاصی از موسیقی، می تواند ویژگی های شخصیتی شان را هم آشکار کند. پروفسور آدریان نورث از دانشگاه هریوت وات و جیسون رنترو از دانشگاه کمبریج، این موضوع را در پژوهش های جداگانه ای بررسی کردند. پس اگر می خواهید قبل از بله گفتن به خواستگارتان او را بهتر بشناسید، از نتایج بررسی های آنها هم استفاده کنید.

  • باسواد های موسیقیدان

اگر در آرزوی داشتن یک همسر متفکر، باسواد و صلح دوست هستید، بهتر است مرد آینده تان را در میان طرفداران موسیقی جاز جست وجو کنید. بررسی ها می گوید هواداران این موسیقی، آدم های آزادی خواهی هستند که در عین گرایش های روشنفکری شان، دوست داشتنی و خونگرم هم هستند. جازدوست ها، آدم های خلاقی هستند که همیشه ایده های تازه ای برای بهتر کردن زندگی و شرایط شان در ذهن دارند.

  • بچه باهوش ها

بررسی ها می گوید طرفداران کلاسیک ضریب هوشی بالاتری نسبت به آدم های عادی دارند. برخی بررسی ها هم ادعا می کنند که هواداران موسیقی کلاسیک آدم هایی خجالتی و تاحدودی درونگرا هستند. همین خصلت کلاسیک باز هاست که باعث می شود تمایل چندانی به حضور در اجتماع نداشته باشند و بیشتر از آدم های دیگر در لاک خودشان هستند اما گمان نکنید که در برخورد با این آدم های پیچیده، شما پیروز میدان می شوید؛ زیرا این افراد در عین انزواطلبی شان، آدم های با اعتمادبه نفسی هم هستند و به راحتی در بحث ها کوتاه نمی آیند. آنها به عقایدشان باور دارند و شاید سخت تر از آدم های دیگر بتوانید برای تغییر کردن قانع شان کنید.


  • شیش و هشتی های رک و راست

اگر با فردی روبه رو هستید که هوادار آلبوم های موسیقی آرامش است یا از شنیدن ترانه های شاد و ریتمیک لذت می برد، باید نگرانی تان کمتر باشد. این افراد آدم های رکی هستند که افکار شان را به سادگی به زبان می آورند. شما می توانید آنها را از روی گفته های شان بشناسید و چندان نگران مخفی کار بودن شان نباشید. طرفداران موسیقی شیش و هشت، خلاق و اجتماعی اند و می توانند همراه خوبی برای روزهای شادی شما باشند.


بچه ساده ها

کسانی که عاشق موسیقی فولکلور یا موسیقی های پرفروش روز هستند، آدم های سنتی و صاف و ساده ای اند که می توانید روی صداقتشان حساب کنید. البته محافظه کاری هم یکی دیگر از ویژگی های این آدم هاست و شاید آنها به سادگی سفره دل شان را برای تان باز نکنند. اگر فرد مقابل شما طرفدار موسیقی فولکلور است، بدانید که بیهوده از موضوعات مختلف بحران نمی سازد و زندگی را آسان می گیرد. دوستداران موسیقی فولکلور، آدم های سختکوشی هستند که در عین سادگی شان، از بودن در میان دیگران هم لذت می برند اما طرفداران پاپ هم که در این گروه قرار می گیرند، گرچه اعتمادبه نفس بالایی دارند اما چندان خلاق نیستند. آنها زندگی را سخت نمی گیرند و آسان از کنار موضوعات ناخوشایند می گذرند.

  • وزنه برداران راک باز

درحالی که تصور می شود موسیقی های هیجانی مثل راک توان فعالیت را در ورزشکالان بالا می برد، اما پژوهشگران می گویند که بالا رفتن توانایی با کمک موسیقی، تنها در مورد وزنه برداران صدق می کند اما دوندگان نمی توانند از این موسیقی ها کمک بگیرند؛ زیرا مطالعات نشان داده موسیقی های هیجانی در سرعت و توانایی دویدن آنها در یک مسیر طولانی تر تاثیری ندارد.


رپر های بی خطر

بسیاری از والدین، نگران این هستند که فرزند شان با گوش دادن موسیقی رپ یا متال به فساد کشیده شود. آنها گمان می کنند که هواداران این موسیقی ها به افرادی خشن تبدیل می شوند و بیماری های روحی زندگی شان را از هم می پاشد اما محققان، هیچ ارتباط مستقیمی میان موسیقی رپ و متال و این مشکلات پیدا نکرده اند. آنها می گویند برعکس این تصور، طرفداران این موسیقی ها اغلب افرادی ترسو و خجالتی هستند و چندان میانه ای با رفتارهای خشن ندارند اما راحت بودن هم یکی دیگر از خصوصیات طرفداران این موسیقی است و اگر دوست دارید همسر آینده تان فرد با جذبه ای باشد که از قانون های اجتماعی پیروی می کند، بهتر است دور این گروه را خط بکشید. اگر هم فرد اجتماعی ای هستید، باید مراقب باشید! زیرا هواداران موسیقی هوی متال، برعکس رپر ها علاقه چندانی به حضور در اجتماع ندارند و ممکن است با گوشه گیری شان شما را آزار دهند.

  • هنردوستان ناامید

اگر خواستگار شما طرفدار موسیقی دراماتیک یا اپراست، مراقب باشید. این هنردوستان ناامید، بیشتر از دیگران دچار یأس فلسفی می شوند و میل به خودکشی برای رهایی از تنش های خانوادگی در آنها بیشتر از آدم های دیگر است اما اپرادوست ها ویژگی های مثبت زیادی دارند که می توانند به خاطر شان شما را تحت تاثیر قرار دهند، زیرا آنها باوقار، خلاق و با اعتماد به نفس اند و قانع کردن شما برای شان کار سختی نیست.

  • زمزمه ای برای اجتماعی ها

اگر شما دوست دارید هنگام درس خواندن یا کار کردن موسیقی گوش کنید، احتمالا فرد اجتماعی و برونگرایی هستید. بررسی ها می گوید موسیقی به پس زمینه آدم های اجتماعی برای بهتر تمرکز کردن کمک می کند اما در مقابل، توان تمرکز کردن را از آدم های درونگرا می گیرد. پس اگر می خواهید فرد مقابل تان را بهتر بشناسید، به اینکه آیا در زمان کار موسیقی گوش می کند یا نه هم توجه کنید.

  • بازدید: 902
  • تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۱ ساعت ۱۲:۴۵
  • شناسه مطلب: 2795

ارسال دیدگاه ؛


کد امنیتی
تصویر جدیدمطالب تصادفی

پروازی هم چون پرواز عقاب

پروازی هم چون پرواز عقاب
هنگامی که یک عقاب ماده، جفتی را برای خود انتخاب می کند، دست به کار ساختن آشیانه می شود. او کارش را با جمع کردن...
چرا نمی‌ توان درزمان به عقب برگشت؟

چرا نمی‌ توان درزمان به عقب برگشت؟
زمان و مکان، ابعاد سازنده جهان ما هستند. جهان از یک بعد زمان و سه بعد فضا ساخته شده ‌است. اما برخلاف ابعاد فضایی...
تولید قرص ضد بارداری

تولید قرص ضد بارداری
قرص‌هاي ضدبارداري جديد كه ويژه آقايان ساخته شده‌اند خصوصيات منحصر به فردي نيز دارند. يكي از ويژگي‌هاي اصلي اين...
گاهی سرطان سرآغاز زندگی است

گاهی سرطان سرآغاز زندگی است
برای تضمین سلامت یک انسان، توجه به چهار بعد جسمی، روانی، معنوی و اجتماعی الزامی است. این ابعاد با یکدیگر ارتباط...

مطالب پربازدید

تماس با ماهنگ

تماس با ماهنگ
بازدیدکننده گرامی؛ جهت تماس با مدیریت وب سایت ماهنگ از دو طریق ارسال ایمیل و یا تکمیل فرم زیر اقدام نمایید : ایمیل...
مجموعه ای جدید از جملات خاص و سنگین پیامک های مفهومی

مجموعه ای جدید از جملات خاص و سنگین پیامک های مفهومی
من در میان مردمی هستمکه باورشان نمیشود تنهایــــممیگویند خوش بحالت که خوشحالینمی دانند دلیل شاد بودنم باج به آنهاستبرای...
چرا وقتی آب منجمد می شود حجم آن افزایش و وزنش کاهش می یابد؟

چرا وقتی آب منجمد می شود حجم آن افزایش و وزنش کاهش می یابد؟
یخ هنگام انجماد، منبسط می شود. علت این انبساط پیوند هیدروژنی میان مولکول های خمیده آب است.
چرا عرق لباس را زرد میکند؟

چرا عرق لباس را زرد میکند؟
تا حالا عرق از سر، صورت و دست تان چکیده است؟ آن قدر که کلافه شده اید و حتی گاهی نیز در مقابل دیگران خجالت هم کشیده...

مطالب جدید

نرم افزار آموزش الفبای انگلیسی ( محصول جدید انتشارات تاجیک)

نرم افزار آموزش الفبای انگلیسی ( محصول جدید انتشارات تاجیک)
یکی از دروس جدیدی که دانش‌آموزان در پایه‌ی هفتم باید بیاموزند، درس زبان انگلیسی است. نویسندگاه کتاب زبان انگلیسی...
فواید یادگیری زبان خارجی برای مغز که نمی‌دانستید

فواید یادگیری زبان خارجی برای مغز که نمی‌دانستید
امروزه دانشمندان ثابت کرده‌اند که یادگیری زبان دوم می‌تواند در بهبود هوش، حافظه و تمرکز نقش مهمی داشته...
ضرروت دانستن دو زبان

ضرروت دانستن دو زبان
مغز یك فرد دو زبانه مانند رادیویی است كه به طور همزمان 2 كانال را پخش می‌كند. ممكن است كه در حال صحبت كردن به یك...
ضرورت یادگیری زبان انگلیسی

ضرورت یادگیری زبان انگلیسی
     شايد يادگيري زبان انگليسي مهمترين گام در ارتقاء کيفيت زندگي شما باشد.  آيا هيچ فکر...