بهترین ناهار در محل کار

هیچ می‌دانستید میزکار شما به چند دلیل جای مناسبی برای غذاخوردن نیست؛... 

  اول به این دلیل که باعث می‌شود حواس شما به جای آنکه به غذاخوردن متمركز شود، متوجه جواب دادن به تلفن، ایمیل فرستان و کاغذبازی باشد بنابراین مغز توجهی به مقدار غذایی که خورده می‌شود، ندارد و در نتیجه پرخوری اولین دستاورد این كار است...

 

 دوم اینکه میزکار شما 400 بار از یک توالت کثیف‌تر و مثل میز غذایی است که هرگز تمیز نمی‌شود. جالب‌تر اینکه روی این میز وسایل کثیف دیگری از قبیل تلفن، موس و حتی رایانه‌ وجود دارد و تمام اینها باعث انتقال آلودگی خواهندشد. پوستر این هفته به 12 قانون طلایی غذاخوردن در محل کار پرداخته است.

1. ببینید که چه می‌خورید: به غذایی که برای خود آماده کرده‌اید، توجه کنید و هرگز در وقت غذاخوردن هیچ کار اضافه‌ای حتی پاسخگویی به تلفن را انجام ندهید زیرا در این صورت بیش از نیاز روزانه‌تان غذا خواهیدخورد و به مرور چاق می‌شوید. البته قبل از هر چیز بهتر است مقدار مشخص و مناسبی غذا در ظرفتان بریزید.

2. با خودتان غذا ببرید: غذایی که از بیرون تهیه می‌کنید، گران، با حجم زیاد، سنگین و چرب است بنابراین بردن غذا از خانه بسیار بهتر است. اگر در محل کارتان یخچال وجود دارد، غذا را در یخچال بگذارید و اگر به دلیل مشغله‌کاری فرصت این را پیدا نکردید، یادتان باشد که نباید بیش از 2 ساعت غذا را بیرون از یخچال نگهداری کرد.

3. راه بروید: فراموش نکنید که راه‌رفتن به هضم غذا کمک خواهدکرد. این عادت خوبی نیست که پشت میزکارتان غذا بخورید و سپس کار را از سر بگیرید و مدت‌ها پشت میز بنشینید. بهتر است بعد از غذا، به بهانه آب آوردن، از دورترین راه خود را به آبسردکن برسانید یا برای چند نسخه کپی‌گرفتن به سمت دستگاه کپی بروید و با انجام چنین كارهایی سعی كنید کمی فعالیت بدنی داشته باشید.

4. از رومیزی استفاده کنید: انداختن سفره‌ای کوچک یا استفاده از زیربشقابی نسبتا بزرگ می‌تواند از تماس غذای شما با آلودگی‌های احتمالی‌ای که روی میزکارتان وجود دارد، جلوگیری کند.

5. میزکارتان را ضدعفونی کنید: اگر به دلیل اینكه مکانی مخصوص برای غذاخوردن در محل کارتان وجود ندارد، مجبورید پشت میزتان غذا بخورید، بهتر است هر روز میزکارتان را ضدعفونی کنید. یک ماده ضدعفونی‌کننده و دستمالی تمیز (نه دستمال کاغذی) داشته باشید تا بتوانید تمام نقاط میز‌تان را تمیز و برای غذاخوردن آماده کنید.

6.با دوستتان غذا بخورید: برای غذاخوردن پشت میزکار، همکارتان را نیز دعوت کنید با این کار فرصتی برای گپ‌زدن و یک استراحت کوتاه فراهم خواهدشد و از فضای کار و استرس‌هایش برای مدتی جدا می‌شوید.

7. این روش غذاخوردن نباید عادت شما بشود: برای بسیاری از ما تکرار یک فعالیت، آن را به یک عادت تبدیل می‌کند در حالی که نباید این‌طور باشد زیرا غذاخوردن باید در مکانی به نام غذاخوری انجام شود زیرا این مکان هم تمیزتر است و هم باعث استراحت و بازتوانی مجدد کارکنان خواهد شد.

8. غذاهایی با بوی تند به سرکار نبرید: بعضی از غذاها (مانند غذاهای سیردار و پرادویه) بوی تندی دارند و به محض گرم کردن، تمام محوطه را از بوی خود پر می‌کنند که ممکن است برای سایر افراد آزاردهنده باشد بنابراین غذاهایی را انتخاب کنید که کم‌بوتر هستند.

9. غذایتان را زیر نظر داشته باشید: ممکن است در محل کار شما فقط یک مایکروفر برای گرم‌کردن غذا وجود داشته باشد، توصیه می‌کنیم وقتی در حال گرم‌کردن غذایتان هستید، از درپوشی استفاده کنید تا غذایتان بر اثر زیاد گرم‌شدن تمام فضای مایکروفر را کثیف نکند زیرا تمیز‌نکردن باقیمانده‌ این غذا محیط مایكروفر را آلوده می‌کند و باعث می‌شود محل مناسبی برای گرم‌کردن سایر غذاها نباشد.

10. نوبتی سالاد بیاورید: خیلی وقت‌ها به دلیل زیاد‌شدن آنچه باید همراه ببرید، می‌بینید که چند روزی است سالاد نخورده‌اید در حالی که می‌توانید نوبتی برای خود و افرادی که با شما غذا می‌خورند، سالاد یا یک همراه غذا ببرید. با این كار هر چند روز یک بار نوبت شما می‌شود كه بار سنگین‌تری داشته باشید در حالی که هر روز با غذایتان یک کنار غذا دارید.

11.حرف نزنید:
هرگز جلوی مشتری یا مراجعه‌کننده غذا نخورید یا با دهان پر تلفن جواب ندهید، هنگام غذاخوردن با همکارتان، در حالی که خرده‌های غذا در دهانتان است، به سخنرانی نپردازید و بعد از اتمام غذا حتما مسواک بزنید.

 12. به زمان غذاخوردنتان دقت کنید: معمولا ساعت شروع به کار از 8 صبح آغاز می‌شود و افراد بعد از رسیدن به سرکار، تازه مشغول خوردن صبحانه می‌شوند. با این كار ساعت کار نیز خواهدگذشت، پس بهتر است که در عرض 10 دقیقه، صبحانه خوردنتان را به اتمام برسانید یا در خانه این وعده را میل کنید. هنگام ناهار هم بهتر است زیاد با همکارانتان گرم صحبت نشوید زیرا صرف غذایتان بیش از زمان معمول طول خواهدکشید و ممكن‌است بازخواست شوید.

  • بازدید: 1033
  • تاریخ انتشار: جمعه ۰۹ تیر ۱۳۹۱ ساعت ۱۵:۴۸
  • شناسه مطلب: 1282

ارسال دیدگاه ؛


کد امنیتی
تصویر جدیدمطالب تصادفی

افزایش میل و قدرت جنسی با مصرف این سبزی

افزایش میل و قدرت جنسی با مصرف این سبزی
نشستن در جوشانده شنبلیله، جهت درمان ورم، چسبندگی و ترشحات رحمی، نرم‌كردن رحم سفت و ورم‌های سفت آن، بازكردن دهانه...
چرا زنان بیشتر از مردان نابینا می شوند؟

چرا زنان بیشتر از مردان نابینا می شوند؟
بر اساس مطالعات صورت گرفته در دنیا حدود ۳۱۴  میلیون انسان در سراسر جهان با نقایص شدید بینایی زندگی می كنند...
آیا خوردن پنیر برای دندان خوب است؟

آیا خوردن پنیر برای دندان خوب است؟
وقتی چیزی می خورید،باکتری های دهانتان نسبت به غذا ها واکنش نشان می دهند و اسیدی تولید می کنند که باعث پوسیدگی...
پای نازک پرندگان چگونه وزن آن ها را تحمل می کند؟

پای نازک پرندگان چگونه وزن آن ها را تحمل می کند؟
پای پرندگان برای تحمل وزن آن ها بهینه است اصولاً این نوع سوال ها درباره موجوداتی که میلیون ها سال است خوش فرم زندگی...

مطالب پربازدید

تماس با ماهنگ

تماس با ماهنگ
بازدیدکننده گرامی؛ جهت تماس با مدیریت وب سایت ماهنگ از دو طریق ارسال ایمیل و یا تکمیل فرم زیر اقدام نمایید : ایمیل...
مجموعه ای جدید از جملات خاص و سنگین پیامک های مفهومی

مجموعه ای جدید از جملات خاص و سنگین پیامک های مفهومی
من در میان مردمی هستمکه باورشان نمیشود تنهایــــممیگویند خوش بحالت که خوشحالینمی دانند دلیل شاد بودنم باج به آنهاستبرای...
چرا وقتی آب منجمد می شود حجم آن افزایش و وزنش کاهش می یابد؟

چرا وقتی آب منجمد می شود حجم آن افزایش و وزنش کاهش می یابد؟
یخ هنگام انجماد، منبسط می شود. علت این انبساط پیوند هیدروژنی میان مولکول های خمیده آب است.
چرا عرق لباس را زرد میکند؟

چرا عرق لباس را زرد میکند؟
تا حالا عرق از سر، صورت و دست تان چکیده است؟ آن قدر که کلافه شده اید و حتی گاهی نیز در مقابل دیگران خجالت هم کشیده...

مطالب جدید

نرم افزار آموزش الفبای انگلیسی ( محصول جدید انتشارات تاجیک)

نرم افزار آموزش الفبای انگلیسی ( محصول جدید انتشارات تاجیک)
یکی از دروس جدیدی که دانش‌آموزان در پایه‌ی هفتم باید بیاموزند، درس زبان انگلیسی است. نویسندگاه کتاب زبان انگلیسی...
فواید یادگیری زبان خارجی برای مغز که نمی‌دانستید

فواید یادگیری زبان خارجی برای مغز که نمی‌دانستید
امروزه دانشمندان ثابت کرده‌اند که یادگیری زبان دوم می‌تواند در بهبود هوش، حافظه و تمرکز نقش مهمی داشته...
ضرروت دانستن دو زبان

ضرروت دانستن دو زبان
مغز یك فرد دو زبانه مانند رادیویی است كه به طور همزمان 2 كانال را پخش می‌كند. ممكن است كه در حال صحبت كردن به یك...
ضرورت یادگیری زبان انگلیسی

ضرورت یادگیری زبان انگلیسی
     شايد يادگيري زبان انگليسي مهمترين گام در ارتقاء کيفيت زندگي شما باشد.  آيا هيچ فکر...