زنان سیگاری ، این بلاها سرشان می‌آید

اگر دنبال درمان نازایی هستید، همین امروز سیگار را کنار بگذارید، زیرا این ماده‌مخدر می‌تواند شانس موفقیت شما را به شدت پایین بیاورد. محققان می‌گویند، زنانی که در دهه 20 و 30 زندگی‌شان قرار دارند، با کشیدن سیگار،‌10 سال از عمر باروری خود را کم می‌کنند.

  

اگر این زنان باردار هم شوند، احتمال سقط جنین در آنها بسیار زیاد است. در بررسی پژوهشگران هلندی، تنها 13 درصد زنان سیگاری از درمان «آی‌وی‌اف » نتیجه گرفتند درحالی که این رقم در میان زنان غیر سیگاری 20 درصد بوده‌است. البته، حتی اگر زنان تحت درمان نازایی هم قرار نداشته باشند، دود سیگار می‌تواند نوزادی کم وزن را به آنها هدیه کند یا باعث زایمان زودرس در این زنان شود. از نظر پژوهشگران سقط ناگهانی جنین یکی دیگر از مشکلاتی است که زنان سیگاری با آن دست و پنجه نرم می‌کنند. حتی اگر زنان تحت درمان نازایی هم قرار نداشته باشند، دود سیگار می‌تواند نوزادی کم وزن را به آنها هدیه کند یا باعث زایمان زودرس در این زنان شود

بچه‌هایتان مجرم می‌شوند

سیگار کشیدن تنها روی جسم شما و فرزندانتان اثر نمی‌گذارد. این دود مرگبار می‌تواند از فرزند دلبند شما، یک مجرم بسازد. به گفته محققان فرزندان مادران سیگاری بیشتر از دیگر افراد در بزرگسالی به جرم و جنایت گرایش پیدا می‌کنند. پژوهشگران دانشگاه‌هاروارد معتقدند، فرزندان زنانی که در روز دست‌کم ۲۰ نخ سیگار می‌کشند، ۳۱ درصد بیشتر از فرزندان مادرانی که سیگاری نیستند مرتکب جرم شده و بازداشت می‌شوند. نه تنها این فرزندان بیشتر به سمت کارهای خلاف گرایش پیدا می‌کنند، بلکه حتی بعد از دستگیری هم ادب نمی‌شوند و بزهکاری‌هایشان را تکرار می‌کنند. بررسی‌ها می‌گوید در این زمینه، تفاوتی میان فرزندان دختر و پسر وجود ندارد و مهم‌ترین عامل تعیین کننده، همان سیگاری بودن مادر است و این موضوع می‌تواند پرخاشگری و ناهنجاری را در آنها افزایش دهد.

فرزندان زنان سیگاری بیشتر به سمت کارهای خلاف گرایش پیدا می‌کنند، بلکه حتی بعد از دستگیری هم ادب نمی‌شوند و بزهکاری‌هایشان را تکرار می‌کنند


رشد جنین تان کند می‌شود

سیگار کشیدن زنان هزار و یک ضرر دارد اما این ضرر‌ها مادران باردار را بیشتر تهدید می‌کند. از نظر پژوهشگران جنین مادران سیگاری رشدی کند‌تر از مادران دیگر دارد. بررسی‌ها نشان می‌دهد نطفه‌های مادران سیگاری در تمام مراحل رشد، چندساعت عقب‌تر از سایر نطفه‌ها هستند. محققان می‌گویند این کند بودن، می‌تواند جنین را با اختلالات جدی و ماندگاری روبه‌رو کند و اگر مادران قبل از آنکه تصمیم به بچه‌دار شدن بگیرند، سیگار را کنار نگذارند، دیگر نمی‌توانند اثراتی که این دود روی فرزند‌شان می‌گذارد را جبران کنند. از نظر محققان این کند شدن جنین، نه تنها بر آینده فرزند متولد شده تاثیر می‌گذارد، بلکه حتی قبل از به دنیا آمدن، می‌تواند باعث سقط جنین هم شود.


بیشتر درد می‌کشید

اگر سیگاری هستید و تاکنون درمانی برای درد‌های گاه‌وبیگاه‌تان پیدا نکرده‌اید، قبل از مصرف هر دارویی سیگار را کنار بگذارید. زنان سیگاری بیشتر از افراد دیگر در معرض درد‌های مزمن عضلانی و استخوانی هستند و تا زمانی هم که سیگار را ترک نکنند،‌ نمی‌توانند جلوی این درد کشیدن‌های همیشگی را بگیرند. از نظر پژوهشگران، مصرف دخانیات به مکانیسم‌های محافظتی طبیعی بدن آسیب می‌رساند و به همین دلیل است که زنان سیگاری به نسبت غیرسیگاری‌ها، دردهای مزمن شدیدتری را تجربه می‌کنند. یافته‌های پژوهشگران نشان می‌دهد شدت دردهای مزمن در زنانی که قبلا سیگاری بودند ۲۰ درصد، در زنانی که تفریحی سیگار می‌کشند ۶۸ درصد و در زنانی که هر روز سیگار می‌کشند تا ۱۰۴ درصد افزایش می‌یابد.

کَر می‌شوید

سیگار هیچ عضوی از بدن شما را به حال خودش رها نمی‌كند و خطراتی را برایتان به همراه می‌آورد که شاید هیچ وقت فکرش را نمی‌کردید. بررسی دیگری می‌گوید سیگار شنوایی را به مرور کم می‌کند و شما را به سمت کر شدن می‌برد. پژوهشگران دریافته‌اند سیگار و چاقی، ۲ عامل مهم در کم شدن جریان خون گوش هستند و بنابراین اگر یک فرد در درازمدت اضافه‌وزن داشته باشد یا با دود سیگار مواجه باشد، تخریبی برگشت‌ناپذیر در سلول‌های حسی شنوایی‌اش ایجاد می‌شود و دیر یا زود کر می‌شود. بررسی‌ها نشان می‌دهد صدای بلند در محیط کار شایع‌ترین علت کر شدن است و بعد از آن چاقی و سیگار در کنار هم سکوی دوم را اشغال کرده‌اند، زیرا سیگار علاوه بر تاثیرات گفته شده، مژک‌های مجرای تنفسی و گوش را هم فلج می‌کند و توانایی دفع مواد و ذرات سمی و زیان‌بار را از بین می‌برد.

  • بازدید: 1097
  • تاریخ انتشار: شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۱ ساعت ۱۹:۰۰
  • شناسه مطلب: 2696

نظرات 

 
+1 #1 پروین ۰۱ بهمن ۱۳۹۱ ساعت ۱۳:۳۹
بیچاره سیگاری ها: چه مرد باشن چه زن.
پاسخ مدیر سایت: سیگار برای خیلی ها بیشتر جنبه ی سرگرمی پیدا کرده، کاش میتونستنند یه سرگرمی مفید جایگزین میکردند.
نقل قول
 

ارسال دیدگاه ؛


کد امنیتی
تصویر جدیدمطالب تصادفی

سلف سرویسی به نام زندگی

سلف سرویسی به نام زندگی
داستانی در مورد اولین دیدار «امت فاكس» نویسنده و فیلسوف معاصر ، از رستوران سلف سرویس؛
سه حکایت آموزنده

سه حکایت آموزنده
به حكيمي گفتند: چه كسي از عداوت مردم سالم مي ماند؟  جواب داد: آن كسي كه هيچ خير و شري از او ظاهر نشود.  به...
اس ام اس ها و جمله های جدید و جذاب عاشقانه

اس ام اس ها و جمله های جدید و جذاب عاشقانه
کلافه کرده ای مرا   . . .چرا همیشه لبخندهایت از نوشته های من زیباتر است؟ 
آش ماش بدون گوشت، سبک مخصوص افطار !

آش ماش بدون گوشت، سبک مخصوص افطار !
مواد لازم جهت 5 تا 6 نفر:    ماش = 1و نیم پیمانه جو  = نصف پیمانه کلم برگ...

مطالب پربازدید

تماس با ماهنگ

تماس با ماهنگ
بازدیدکننده گرامی؛ جهت تماس با مدیریت وب سایت ماهنگ از دو طریق ارسال ایمیل و یا تکمیل فرم زیر اقدام نمایید : ایمیل...
مجموعه ای جدید از جملات خاص و سنگین پیامک های مفهومی

مجموعه ای جدید از جملات خاص و سنگین پیامک های مفهومی
من در میان مردمی هستمکه باورشان نمیشود تنهایــــممیگویند خوش بحالت که خوشحالینمی دانند دلیل شاد بودنم باج به آنهاستبرای...
چرا وقتی آب منجمد می شود حجم آن افزایش و وزنش کاهش می یابد؟

چرا وقتی آب منجمد می شود حجم آن افزایش و وزنش کاهش می یابد؟
یخ هنگام انجماد، منبسط می شود. علت این انبساط پیوند هیدروژنی میان مولکول های خمیده آب است.
چرا عرق لباس را زرد میکند؟

چرا عرق لباس را زرد میکند؟
تا حالا عرق از سر، صورت و دست تان چکیده است؟ آن قدر که کلافه شده اید و حتی گاهی نیز در مقابل دیگران خجالت هم کشیده...

مطالب جدید

نرم افزار آموزش الفبای انگلیسی ( محصول جدید انتشارات تاجیک)

نرم افزار آموزش الفبای انگلیسی ( محصول جدید انتشارات تاجیک)
یکی از دروس جدیدی که دانش‌آموزان در پایه‌ی هفتم باید بیاموزند، درس زبان انگلیسی است. نویسندگاه کتاب زبان انگلیسی...
فواید یادگیری زبان خارجی برای مغز که نمی‌دانستید

فواید یادگیری زبان خارجی برای مغز که نمی‌دانستید
امروزه دانشمندان ثابت کرده‌اند که یادگیری زبان دوم می‌تواند در بهبود هوش، حافظه و تمرکز نقش مهمی داشته...
ضرروت دانستن دو زبان

ضرروت دانستن دو زبان
مغز یك فرد دو زبانه مانند رادیویی است كه به طور همزمان 2 كانال را پخش می‌كند. ممكن است كه در حال صحبت كردن به یك...
ضرورت یادگیری زبان انگلیسی

ضرورت یادگیری زبان انگلیسی
     شايد يادگيري زبان انگليسي مهمترين گام در ارتقاء کيفيت زندگي شما باشد.  آيا هيچ فکر...