زودتر یائسه می‌شوید اگر . . .

زودتر یائسه می‌شوید اگر . . .

يائسگي زودرس كه قدرت باروري، نشاط و جواني زن‌ها را از آنها مي‌گيرد، مي‌تواند كابوس هر زن جواني باشد، اما محققان مي‌گويند احتمال محقق شدن اين كابوس در صورت هر روز آرايش كردن بيشتر مي‌شود. به نوشته ديلي ميل، زناني كه زياد از مواد آرايشي استفاده مي‌كنند، بيشتر در معرض خطر از دست دادن زنانگي‌شان قرار مي‌گيرند و دو تا چهار سال زودتر از خانم‌هايي كه زياد اهل آرايش كردن نيستند يائسه مي‌شوند و قدرت باروري و جواني‌شان را از دست مي‌دهند.قرص‌هاي ضدبارداري و خطر تومورهاي مغزي

فرقي نمي‌كند كه هدف شما از خوردن اين قرص‌ها جلوگيري از بارداري باشد يا كم كردن دردهاي قاعدگي يا از بين بردن جوش‌هاي صورت‌تان. محققان مي‌گويند استفاده مداوم قرص‌هاي جلوگيري از بارداري، مي‌تواند شما را به تومور مغزي مبتلا كند. رويترز نوشته است زناني كه پنج سال مداوم اين قرص‌ها را مصرف مي‌كنند، بيشتر از ديگران در معرض ابتلا به چنين بيماري قرار مي‌گيرند. گليوم كه مرگبارترين نوع سرطان مغز است، مي‌تواند به‌خاطر استفاده مداوم از قرص‌هاي جلوگيري از بارداري و تغييرات هورموني ناشي از آنها سراغ زنان برود.


از اين كابوس بترسيد

كابوس‌هاي شبانه مي‌توانند بخشي از واقعيتي كه در روزها و سال‌هاي گذشته تجربه كرده‌ايد را به شما يادآوري كنند اما از نظر محققان، بعضي از كابوس‌هايي كه حتي ريشه در واقعيت‌هاي گذشته ندارند، مي‌توانند آينده شما را بسازند. به نوشته مجله منز هلث، پژوهشگران معتقدند كساني كه در خواب كسي را مي‌كشند و چنين كابوسي مي‌بينند، فرداي آن روز عصبي‌تر از ديگران خواهند بود. از نظر محققان كابوسي كه شما در شب مي‌بينيد، مي‌تواند خلق‌وخوي‌تان در فرداي آن روز را شكل دهد و واقعا از شما آدم ديگري بسازد.

نوشابه برای دخترها ممنوع

نوشابه، شربت آلبالو و هر نوشيدني شيرين ديگري مي‌تواند سلامت دخترهاي جوان را به خطر بيندازد. به گزارش رويترز، مصرف نوشيدني‌هاي شيرين بر سوخت و ساز بدن دخترهاي جوان تاثير مي‌گذارد و آنها را دچار مشكلات هورموني مي‌كند. پژوهشگران ثابت كرده‌اند دختراني كه بيشتر سراغ اين نوشيدني‌ها مي‌روند، دچار بلوغ زودرس مي‌شوند و برخلاف تصور عوام، حتي در صورت داشتن بي‌ام‌اي پايين، چنين مشكلات هورموني‌ را تجربه مي‌كنند.

صاف بايستيد تا شاد شويد

وقتي كيفتان كوك نيست، احتمالا انرژي‌ براي صاف نگه داشتن شانه‌هاي‌تان نداريد و به خودتان اجازه كمي قوز كردن مي‌دهيد. اما محققان مي‌گويند صدور چنين مجوزي مي‌تواند شما را به يك چرخه معيوب وارد كند. از نظر آنها نه تنها خوب نبودن حال‌تان مي‌تواند باعث افتادگي شانه‌هاي‌تان شود، بلكه برعكسش هم صادق است. به نوشته هلث، بررسي‌هاي پژوهشگران نشان مي‌دهد آدم‌هايي كه صاف نمي‌ايستند و بدني خميده دارند، كمتر از ديگران احساس شادي مي‌كنند. درواقع از نظر پژوهشگران اگر براي درست ايستادن و صاف بودن


تکنیکی برای افزایش یادگیری بچه‌ها

اگر قصد داريد چيزهايي را به فرزندتان آموزش دهيد، مي‌توانيد او را بخوابانيد و با تنظيم ساعات خواب و حفظ آرامشش در اين زمان، قدرت يادگيري‌اش را بالا ببريد. به نوشته ساينس ديلي، بررسي‌هاي پژوهشگران نشان مي‌دهد مغز انسان‌ها حتي در خواب هم دست از يادگيري برنمي‌دارد. از نظر پژوهشگران مغز كودكان در خواب اطلاعات را طبقه‌بندي مي‌كند و به همين دليل بچه‌هايي كه خواب خوبي دارند، مغز سالم‌تر و پوياتري هم خواهند داشت.

خوره سريال هستيد؟ افسرده‌ايد!

بازار ديدن سريال‌هاي زبان اصلي اين روزها داغ است و هنوز يك فصل سريال‌هاي مطرح دنيا به پايان نرسيده كه پاي‌شان به بساط دست‌فروش‌ها باز مي‌شود، اما محققان مي‌گويند سريال‌بين بودن شما تنها از به‌روز بودن‌تان خبر نمي‌دهد بلكه مي‌تواند بيماري‌هاي رواني كه مبتلا بودن‌تان به آنها را از خودتان هم پنهان كرده بوديد را فاش كند. به گزارش تايم، سريال‌بين‌هايي كه چندين ساعت از روز را به تماشاي تلويزيون مي‌نشينند، اغلب آدم‌هاي تنها و افسرده‌اي هستند، اما تنهايي و افسردگي تنها مشكل اين افراد باقي نمي‌ماند.

وابستگي آنها به دنبال كردن ماجراي سريال‌ها، باعث مي‌شود هر روز چاق‌تر شوند و علاوه بر مشكلات رواني، بيماري‌هاي جسمي متعددي هم سراغ‌شان بيايد. به‌گفته پژوهشگران، اين افراد درواقع با ديدن طولاني‌مدت تلويزيون، مي‌خواهند حواس خود را پرت كرده و وانمود كنند كه احساسات منفي زندگي‌شان را احاطه نكرده، اما حاصل اين حواس‌پرتي براي‌شان چاقي و بيمار شدن مي‌شود.


ميانسال‌ها بدون پول نمي‌خندند

پول مي‌تواند خوشبختي بياورد؟ از نظر محققان بسته به سني كه در آن قرار داريد، مي‌توان پاسخ متفاوتي به اين سوال داد. تايم نوشته است پول مي‌تواند حال آدم‌هاي 30 تا 50 ساله را بيشتر از هر كسي خوب كند. محققان مي‌گويند درحالي‌كه ممكن است شادي جوان‌ها و پيرها چندان به جيب‌شان وابسته نباشد، ميانسال‌ها اگر پول نداشته باشند كمتر احساس رضايت و شادي مي‌كنند. به عقيده محققان از آنجا كه آدم‌ها در اين سنين بيشترين مسئوليت را در قبال ديگران دارند و براي خانواده‌شان بايد پول خرج كنند، در صورت به هم ريخته بودن اوضاع اقتصادي‌شان كمتر احساس شادي مي‌كنند.

نسخه‌ای برای فشارخونی‌ها

بيماران فشارخوني رابطه خوبي با آب گريپ‌فروت دارند اما فصل اين ميوه كه تمام مي‌شود، نمي‌دانند با چه ماده طبيعي مي‌توانند فشارخون‌شان را پايين بياورند. محققان معتقدند آب چغندر مي‌تواند جايگزين خوبي براي اين ميوه باشد. به گزارش هلث، آب چغندر مي‌تواند فشار خون كساني كه حتي داروهاي شيميايي هم نمي‌تواند باعث كنترل بيماري‌شان شود را پايين بياورد. پس اگر شما هم چنين مشكلي داريد، اين شيوه درمان طبيعي را امتحان كنيد.

داروي ارزان نخريد، شاید گچ باشد!

بيماري‌ها رهاي‌تان نمي‌كنند و هر روز دردي تازه از راه مي‌رسد؟ شايد داروي مناسبي را نمي‌خريد و سراغ قرص‌ها و شربت‌هايي مي‌رويد كه از پس مهار كردن بيماري‌هايي كه سراغ‌تان آمده بر نمي‌آيند. محققان مي‌گويند اگر از ميان همه داروهايي كه با يك نام توليد مي‌شوند، گران قيمت‌ترين دارو را انتخاب كنيد، بيماري‌تان زودتر درمان مي‌شود. به نوشته ديلي‌ميل، پژوهشگران معتقدند شركت توليدكننده دارو و تركيباتي كه در آن به كار رفته چندان تاثيري بر سلامت شما نمي‌گذارند، بلكه قيمت داروست كه مي‌تواند طول درمان شما را كوتاه يا بلندمدت كند.


البته پژوهشگران معتقدند تاثير قوي‌تر داروهاي گران‌قيمت، به‌خاطر مواد بهتري كه در آنها به كار مي‌رود نيست، بلكه نتايج بررسي‌ها مشخص كرده كه نگاه شما به اين داروهاست كه مي‌تواند اثربخش‌ترشان كند. به عقيده پژوهشگران، بيماران اعتماد بيشتري به داروهاي گران‌قيمت مي‌كنند و به همين دليل با مصرف آنها زودتر خوب مي‌شوند. شايد به همين دليل است كه يك بيمار با خريد دارويي كه در داخل كشور توليد شده، نتيجه‌اي از درمان نمي‌گيرد و با گذاشتن وقت بيشتر و صرف هزينه بالاتر براي تهيه يك داروي خارجي، به سرعت بيماري‌اش رو به بهبود مي‌رود. اين بررسي‌ها نشان داد كه اگر بيماران به جاي يك داروي حقيقي، تنها براي خريد شيشه‌اي كه با آب نمك پر شده زياد خرج كنند، خيلي زود نشانه‌هاي بيماري‌شان كمرنگ و حتي محو مي‌شود.

به جاي روانپزشك، سراغ متخصص زنان برويد

افسردگي يكي از شايع‌ترين اختلالات رواني در بسياري از كشورهاست و گفته مي‌شود هيچ كس بهتر از يك روانپزشك از پس درمان اين بيماري برنمي‌آيد، اما به گزارش رويترز محققان به تازگي ادعا كرده‌اند كه متخصصان زنان بهتر از روانپزشك‌ها مي‌توانند افسردگي خانم‌ها را درمان كنند. از نظر آنها هورمون‌هاي جنسي و تغيير ميزان آنها در بدن افراد يكي از اصلي‌ترين دلايل افسرده شدن‌شان است و اگر اين هورمون‌ها به تعادل برسند، بيماري فرد مبتلا هم محو مي‌شود. پژوهشگران معتقدند با هورمون‌درماني مي‌توان ميزان سروتونين را افزايش داد و خلق بهتري به افراد هديه كرد.

بس كن عجيجم!

مي‌دانيم كه دست خودتان نيست. همه ما عادت كرده‌ايم كه به محض ديدن يك بچه صداي‌مان را عوض كنيم، كلمات را اشتباه بگوييم و به خيال خودمان به زبان بچه‌ها با آنها صحبت كنيم، اما محققان مي‌گويند اگر مي‌خواهيد فرزندتان حرف‌هاي شما را بفهمد، بايد از اين شيوه برقرار كردن ارتباط دست‌ برداريد.


به نوشته ديلي ميل، محققان ثابت كرده‌اند كه بچه‌ها كلماتي كه درست و واضح ادا مي‌شوند را بهتر مي‌فهمند. از نظر آنها بچگانه صحبت كردن نه‌تنها كمكي به رشد مهارت‌هاي زباني بچه‌ها و درك مطلب‌شان نمي‌كند، بلكه مي‌تواند باعث تاخير در رشد چنين مهارت‌هايي شود.

اگر فكر كند چاق است، چاق مي‌شود

شناخته شدن لاغري به‌عنوان يكي از معيارهاي زيبايي، اين روزها استرس تازه‌اي را به جان جوانان انداخته است. ترس از چاق شدن، مشكلي است كه بسياري از دختران جوان آن را تجربه مي‌كنند و به گفته ديلي ميل، نوجواناني كه چاق نيستند اما خيال مي‌كنند اضافه‌وزن دارند، بيشتر احتمال دارد كه در آينده واقعا به مشكل چاقي دچار شوند.

اگر دنبال نتیجه بهتری هستیم؛ گروهي رژيم بگیریم

حتما شما هم شنيده‌ايد معتاداني كه سال‌ها از پس ترك مواد مخدر بر نمي‌آمدند، با حضور در جمع كساني كه اعتيادشان را كنار گذاشته‌اند، مي‌توانند راحت‌تر از قبل با بيماري‌شان مبارزه كنند. به نوشته هلث، پژوهشگران بر اين باورند كه وقتي افراد در يك جمع تصميمي براي سلامت‌شان مي‌گيرند درصورتي‌كه همه اعضاي جمع ميل به پيروي از آن تصميم داشته باشند، راحت‌تر به آن عمل مي‌كنند و بهتر نتيجه مي‌گيرند. از نظر آنها مردها و زن‌هايي كه مي‌خواهند سيگار را كنار بگذارند، ورزش كنند يا وزن كم كنند، با داشتن شریک همدل، كارشان را نيمه‌كاره رها نمي‌كنند.


بگوييد آخ تا درد نكشيد

اغلب ما بي‌آنكه پژوهشگران اين توصيه را بيان كرده باشند، وقت درد كشيدن آه و ناله مي‌كنيم اما به‌تازگي محققان هم دريافته‌اند كه اين آه و ناله‌ها واقعا مي‌تواند به از بين رفتن درد يا حداقل كم‌كردنش كمك كند. ديلي‌ميل نوشته است كه بررسي‌ها نشان مي‌دهد «آخ» گفتن در زمان درد شديد، واقعا به كاهش آن كمك مي‌كند. از نظر محققان به محض اينكه اين صدا از دهان شما خارج مي‌شود، سيگنال‌هايي به مغزتان مي‌رسد و مغز شما فعاليتش را براي مهار كردن دردتان بيشتر مي‌كند. به عقيده محققان حتي گريه كردن در زمان درد شديد هم مي‌تواند چنين كمكي به شما كند پس راحت باشيد و احساسات‌تان را بيرون بريزيد.

  • بازدید: 714
  • تاریخ انتشار: يكشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۴۶
  • شناسه مطلب: 4354

ارسال دیدگاه ؛


کد امنیتی
تصویر جدیدمطالب تصادفی

ترشي آلبالو

ترشي آلبالو
مواد لازم : آلبالوي رسيده و سالم 2 كيلو شكر 200 گرم سركه قرمز 1 ليتر آب 12 استكان دانه فلفل سفيد و سياه...
چی بخورید تا دندان‌ هایتان نپوسد

چی بخورید تا دندان‌ هایتان نپوسد
شاید در وهله اول ربط چندانی بین بیماری‌های دهان و دندان و تغذیه وجود نداشته باشد. عمده‌ترین مشکلات دهان و دندان...
چرا خوردن آواکادو برایتان مفید است؟

چرا خوردن آواکادو برایتان مفید است؟
آواکادو به نام گلابی روغنی نیز شهرت دارد، زیرا میزان چربی بالایی دارد. در هر آواکادو به اندازه متوسط در حدود 30...
آخرين فرصت شما براي قد‌بلند شدن

آخرين فرصت شما براي قد‌بلند شدن
هروقت می‌خواهم به مهمانی بروم، قصه همین است! یا یک جفت کفش با پاشنه‌های خیلی بلند می‌پوشم که از اول تا آخر مهمانی...

مطالب پربازدید

تماس با ماهنگ

تماس با ماهنگ
بازدیدکننده گرامی؛ جهت تماس با مدیریت وب سایت ماهنگ از دو طریق ارسال ایمیل و یا تکمیل فرم زیر اقدام نمایید : ایمیل...
مجموعه ای جدید از جملات خاص و سنگین پیامک های مفهومی

مجموعه ای جدید از جملات خاص و سنگین پیامک های مفهومی
من در میان مردمی هستمکه باورشان نمیشود تنهایــــممیگویند خوش بحالت که خوشحالینمی دانند دلیل شاد بودنم باج به آنهاستبرای...
چرا وقتی آب منجمد می شود حجم آن افزایش و وزنش کاهش می یابد؟

چرا وقتی آب منجمد می شود حجم آن افزایش و وزنش کاهش می یابد؟
یخ هنگام انجماد، منبسط می شود. علت این انبساط پیوند هیدروژنی میان مولکول های خمیده آب است.
چرا عرق لباس را زرد میکند؟

چرا عرق لباس را زرد میکند؟
تا حالا عرق از سر، صورت و دست تان چکیده است؟ آن قدر که کلافه شده اید و حتی گاهی نیز در مقابل دیگران خجالت هم کشیده...

مطالب جدید

نرم افزار آموزش الفبای انگلیسی ( محصول جدید انتشارات تاجیک)

نرم افزار آموزش الفبای انگلیسی ( محصول جدید انتشارات تاجیک)
یکی از دروس جدیدی که دانش‌آموزان در پایه‌ی هفتم باید بیاموزند، درس زبان انگلیسی است. نویسندگاه کتاب زبان انگلیسی...
فواید یادگیری زبان خارجی برای مغز که نمی‌دانستید

فواید یادگیری زبان خارجی برای مغز که نمی‌دانستید
امروزه دانشمندان ثابت کرده‌اند که یادگیری زبان دوم می‌تواند در بهبود هوش، حافظه و تمرکز نقش مهمی داشته...
ضرروت دانستن دو زبان

ضرروت دانستن دو زبان
مغز یك فرد دو زبانه مانند رادیویی است كه به طور همزمان 2 كانال را پخش می‌كند. ممكن است كه در حال صحبت كردن به یك...
ضرورت یادگیری زبان انگلیسی

ضرورت یادگیری زبان انگلیسی
     شايد يادگيري زبان انگليسي مهمترين گام در ارتقاء کيفيت زندگي شما باشد.  آيا هيچ فکر...