محرک های سردرد حیرت آور

محرک سردرد: رئیس شما

بله ، رئیس شما واقعا میتواند به شما سردرد بدهد. هر چیزی که سطح استرس شما را تقویت کند می تواند شما را در مقابل سردردهای تنشی و میگرن، آسیب پذیر تر کند. تصور میشود سردردهای تنشی بدلیل اوج حساسیت مسیرهای عصبی در مغز است که درد را تشدید میکند. میگرن از تغییرات درون مغز ناشی میشود. در طی یک سردرد میگرنی ، تحریک سیگنال های مغز باعث آزاد شدن مواد شیمیایی در خون و تغییر اتساع عروق میشود. همچنین این سیگنال ها التهاب را در مغز فعال میکنند ، که می تواند به سردرد میگرنی منجر شود  .

 

محرک سردرد: هوای گرم

هنگامی که درجه حرارت بالا میرود ، احتمال تشدید میگرن یا سردردهای شدید وجود دارد. اخیرا، در یک مطالعه ای، محققان دریافتند که به ازای هر 9 درجه فارنهایت، خطر ابتلا به سردرد 7.5 ٪ افزایش پیدا میکند. فشار هوای کم ، که اغلب موجب بارش باران میشود، در ایجاد ضربات کوچک در سردردهای غیر میگرنی مرتبط است.


محرک سردرد: بوهای قوی

رایحه قوی -- حتی آنهایی که خوب هستند -- باعث شروع میگرن در بسیاری از مردم میشود. چرا این اتفاق می افتد، معلوم نیست ، اما بعضی ها، ممکن است باعث تحریک سیستم عصبی شوند. رایج ترین عوامل، رنگ ، گرد و خاک ، عطر ، و نوع خاصی از گل هستند.

محرک سردرد: مرتبط با مو

چگونه پوشاندن موی سر می تواند عوارض داشته باشد. بافتن موی دم اسبی تنگ، ممکن است جمجمه سر را مورد فشار قرار دهد که ناشی از نوع آرایش مو است. پیشانی بندها ، کلاه گیسها ، کلاه های خیلی تنگ نیز همان اثر را ایجاد میکند. اگر این مسئله موجب سردرد میشود ، پس اجازه دهید موهای شما با آزاد بودن، راحتی را سریع به شما ارمغان بیاورد.

محرک سردرد: ورزش

فعالیت های شدید جسمی ، از جمله سکس ، می تواند منجر به سردردهای پرفشار شود. فشارهای فیزیکی موجب میشوند که رگ های خونی سر ، گردن و جمجمه متورم شوند و باعث درد شود. مثالها عبارتند از : سردردهای هنگام دو و سردردهای هنگام رابطه جنسی. این نوع سردرد بیشتر در افرادی مشاهده میشود که مستعد ابتلا به میگرن هستند.

محرک سردرد: استقرار غلط

نباید در مشقت قرار بگیرید تا دچار فشار در عضلات سر و گردن شوید. دولا شدن روی میز مقابل خود این کار را با شما خواهد کرد. حالتهای متداول استقرار غلط عبارتند از خم کردن شانه ها، استفاده از صندلی های بدون پشتی مناسب، خیره شدن در مانیتورهایی که سطح آنها بیش از حد پائین و یا خیلی بالا هستند ، و قرار دادن تلفن بین گوش و شانه. اگر که سردرد مکرر به سراغ شما میآید، به محیط کار خود دقت کنید.

محرک سردرد: پنیر

یکی از شایع ترین عوامل میگرن، پنیر کهن است ، از جمله پنیر آبی ، پنیر بری ، پنیر چدار ، پنیر فتا ، پنیر موتزارلا ، پنیر پارمسان و پنیر سوئیسی. مقصر ماده ای است به نام tyramine ، که هنگام تجزیه نوع خاصی از پروتئین، شکل میگیرد. هر چه غذا مانده باشد، tyramine بیشتری در آن وجود دارد.

محرک سردرد: شراب سرخ

Tyramine
همچنین در شراب قرمز و برخی از مشروبات الکلی یافت میشود. از آنجا که الکل جریان خون را در مغز افزایش می دهد، اثرات آن ممکن است حتی شدیدتر باشد. اگر شراب قرمز محرک سردرد شماست ،اگر می خواهید برای لذت بردن، یک لیوان از آنرا در موارد خاص بنوشید، با دکتر خود در مورد مصرف دارو برای پیشگیری از سردرد، مشورت کنید.

محرک سردرد: غذاهای آماده

گوشت های پردازش شده مانند کالباس و اغذیه، دو اشکال دارند. اغلب آنها حاوی tyramine هستند، و به نظر میرسد مواد افزودنی به نامهای نیترات یا نیتریت باعث افزایش جریان خون مغز در بعضی از مردم باشد. سردرد ناشی از مواد افزودنی در مواد غذایی معمولا در هر دو طرف سر احساس میشود (در تقابل با میگرن کلاسیک ، که کوبش درد در یک طرف احساس می شود).

محرک سردرد: اجتناب از وعده های غذایی

سردردهای ناشی از گرسنگی همواره واضح نیستند. اگر یک وعده غذائی را حذف کنید ، سردردتان قبل از شروع گرسنگی میتواند شروع شود. مشکل شیب قند خون است. اما سعی نکنید که سر درد ناشی از گرسنگی را با آب نبات رفع کنید. شیرینی باعث میشود که قند خون پائین و سپس پایین تر بیاید.

محرک سردرد: استعمال دخانیات

استعمال دخانیات، محرک شناخته شده سردرد است -- و نه تنها در فرد سیگاری. دود سیگار اطرافیان نیز حاوی نیکوتین است که باعث میشود رگ های خونی در مغز تنگ شوند. به نظر می رسد ترک کردن سیگار و یا کاهش قرار گرفتن در معرض دود سیگار، به ویژه برای بیماران مبتلا به سردرد خوشه ای موثر باشد. این سردردها از نوع خیلی دردناک و یک طرفه هستند.

محرک سردرد: کافئین

برای افراد مستعد سردرد ، کافئین قاطعانه در این مقوله است که "نه می تواند با آن زندگی کند ، و نه قادر به زندگی بدون آن است." بطور متوسط ، کافئین اغلب سودمند است -- در واقع ، آن را میتوان در بسیاری از داروهای سردرد پیدا کرد. اما زنجیره chugging قهوه می تواند یک علت سردرد باشد. و ، اگر شما به کافئین عادت کرده باشید ، ترک ناگهانی آن ممکن است وضع را بدتر کند. ترک کافئین یکی دیگر از عوامل سردرد است.

راه حل سر درد : شناسایی محرک

اگر قادر باشید شایعترین محرک خود را شناسایی کنید ، ممکن است قبل از شروع آن، قادر به از بین بردن سردرد باشید. بهترین راه برای تحقق این امر از طریق ثبت در دفتر یادداشت روزانه است، از قبیل غذای روزانه، اتفاقات استرس زا ، تغییرات آب و هوا ، و فعالیت های بدنی. هر گاه سردرد گرفتید ، زمان شروع و توقف آنرا ثبت کنید. این کار کمک خواهد کرد که الگوها را پیدا کنید ، بنابراین می توانید از محرک های شخصی اجتناب کنید.

راه حل سر درد : مدیریت استرس

بسیاری از مردم قادرند از طریق استراتژی سرکوب استرس، سردردهای میگرنی را درمان کنند. اگرچه نمی توانید وقایع پر تنش بوجود آمده در سر راه خود را کنترل کنید، اما می توانید پاسخ خود را به آن وقایع ، تغییر دهید. ممکن است به آزمایش تکنیک هایی مانند مراقبه ، ماساژ و طب سوزنی که روی شما کارایی دارد ، نیاز داشته باشید.

راه حل سر درد : کشش پاها

ورزش ملایم گره گشای قدرتمند استرس است. قدم زدن، انتخابی عالیست ، زیرا دفاع فوق العاده در برابر سردردهای تنشی است. وقتی قدم میزنید ، حرکت نوسانی دستان شما باعث استراحت عضلات گردن و شانه میشود. پایان دادن به معضلات، ریشه خیلی از سردردهای تنشی را کاهش میدهد.

راه حل سر درد : خوردن وعده های غذایی منظم

غذا خوردن متعادل در طول روز، کمک خواهد کرد که قند خون شما متعادل نگه داشته شود. این بدان معناست که سردرد ناشی از گرسنگی وجود نخواهد داشت. هدف وعده های غذایی و تنقلات، پروتئین و کربوهیدرات کامل است، مانند روغن بادام زمینی موجود در تمام نانهای غلات یا سینه مرغ با برنج قهوه ای و نوشیدن مایعات به اندازه کافی -- کم آبی دیگر محرک سردردهای شایع است.

راه حل سر درد : فیزیوتراپی

فیزیوتراپی، ترکیبی از ورزش و آموزش، به منظور کاهش درد و بهبود طیف وسیعی از حرکات است. در افراد مبتلا به سردردهای تنشی، فیزیوتراپی می تواند به تقویت عضلات گردن و ایجاد عادات جدید که منجر به استقرار بهتر میشود کمک کند.

راه حل سر درد : دارو

داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDs) ، مانند آسپیرین و یا ایبوبروفن ، در مقابل بسیاری از انواع سردردها موثر است. اما باید از استفاده مداوم این داروها، اجتناب کرد، زیرا این کار بدلیل عادت دارویی، منجر به استفاده بیشتر دارو یا برگشت سردرد میشود-- به محض آن که استفاده از قرص های ضد درد طولانی شود، سردردها خواهند برگشت. برای سردردهای مکرر ، به خصوص میگرن ، در مورد داروهایی که به پیشگیری آنها کمک میکند، با پزشک مشورت کنید.

زمان معاینه پزشک

هر سردرد جدیدی که بطورغیرعادی شدید است یا بیش از چند روز طول می کشد، باید توسط دکتر بررسی شود. همچنین مهم است که پزشک، الگوی تغییرات سردرد شما را بداند -- برای مثال ، اگر محرکهای جدیدی وجود دارد یا سردردی که با یک ناتوانی ، گیجی ، تب ، یا گرفتگی گردن ،همراه است، به طور اورژانس خود را به پزشک برسانید.  • بازدید: 925
  • تاریخ انتشار: يكشنبه ۰۹ مهر ۱۳۹۱ ساعت ۱۸:۳۴
  • شناسه مطلب: 2074

ارسال دیدگاه ؛


کد امنیتی
تصویر جدیدمطالب تصادفی

لاغر ماندن چرا سخت است؟!

لاغر ماندن چرا سخت است؟!
به نقل از ام‌اس‌ان‌بي‌سي، هر شخصي كه رژيم مي‌گيرد مي‌داند كه نگه‌داشتن وزن بعد از پايين آوردن آن كار مشكلي است . ...
تعاریف و مفاهیم بورس

تعاریف و مفاهیم بورس
بورس در اصل کلمه ای فرانسوی می باشد  که وارد فرهنگ و ادب فارسی شده است و معنای لغوی آن در زبان فرانسه “کیف...
تناسب‌ اندام هوازی چیست ؟!

تناسب‌ اندام هوازی چیست ؟!
تست‌های لازم برای تعیین تناسب‌ اندام هوازی و تمریناتی که برای تقویت سطح تناسب ‌اندام انجام می‌گیرد  به شما...
چرا نباید صندل بپوشیم؟

چرا نباید صندل بپوشیم؟
هرسال با نزدیک شدن به فصل تابستان، بازار کفش های روباز و دمپایی لاانگشتی بیشتر می شود اما باید نسبت به استفاده...

مطالب پربازدید

تماس با ماهنگ

تماس با ماهنگ
بازدیدکننده گرامی؛ جهت تماس با مدیریت وب سایت ماهنگ از دو طریق ارسال ایمیل و یا تکمیل فرم زیر اقدام نمایید : ایمیل...
مجموعه ای جدید از جملات خاص و سنگین پیامک های مفهومی

مجموعه ای جدید از جملات خاص و سنگین پیامک های مفهومی
من در میان مردمی هستمکه باورشان نمیشود تنهایــــممیگویند خوش بحالت که خوشحالینمی دانند دلیل شاد بودنم باج به آنهاستبرای...
چرا وقتی آب منجمد می شود حجم آن افزایش و وزنش کاهش می یابد؟

چرا وقتی آب منجمد می شود حجم آن افزایش و وزنش کاهش می یابد؟
یخ هنگام انجماد، منبسط می شود. علت این انبساط پیوند هیدروژنی میان مولکول های خمیده آب است.
چرا عرق لباس را زرد میکند؟

چرا عرق لباس را زرد میکند؟
تا حالا عرق از سر، صورت و دست تان چکیده است؟ آن قدر که کلافه شده اید و حتی گاهی نیز در مقابل دیگران خجالت هم کشیده...

مطالب جدید

نرم افزار آموزش الفبای انگلیسی ( محصول جدید انتشارات تاجیک)

نرم افزار آموزش الفبای انگلیسی ( محصول جدید انتشارات تاجیک)
یکی از دروس جدیدی که دانش‌آموزان در پایه‌ی هفتم باید بیاموزند، درس زبان انگلیسی است. نویسندگاه کتاب زبان انگلیسی...
فواید یادگیری زبان خارجی برای مغز که نمی‌دانستید

فواید یادگیری زبان خارجی برای مغز که نمی‌دانستید
امروزه دانشمندان ثابت کرده‌اند که یادگیری زبان دوم می‌تواند در بهبود هوش، حافظه و تمرکز نقش مهمی داشته...
ضرروت دانستن دو زبان

ضرروت دانستن دو زبان
مغز یك فرد دو زبانه مانند رادیویی است كه به طور همزمان 2 كانال را پخش می‌كند. ممكن است كه در حال صحبت كردن به یك...
ضرورت یادگیری زبان انگلیسی

ضرورت یادگیری زبان انگلیسی
     شايد يادگيري زبان انگليسي مهمترين گام در ارتقاء کيفيت زندگي شما باشد.  آيا هيچ فکر...