۸ نکته درباره چیدمان خانه در تعطیلات تابستان

با آغاز تعطیلات تابستانی، بچه ها ساعات بیشتری در خانه هستند و لازم است این موضوع در چیدمان خانه هم مورد توجه قرار بگیرد .

 

رعایت این نکات به شما کمک می کند تا محیط خانه را برای حضور بیشتر فرزندان تان آماده کنید:

1- اگر شاغل هستید و در تعطیلات تابستان کودک تان ساعاتی را تنها در خانه می ماند، برای ایمنی بیشتر و پیشگیری از خطراتی مانند آتش سوزی و برق گرفتگی احتیاط های لازم را انجام دهید. وقتی خانه نیستید، شیر اصلی گاز را ببندید و غذای بچه ها را در یخچال بگذارید و از آنها بخواهید برای گرم کردن غذا از ماکروفر استفاده کنند.

2- پریزهای برق را با درپوش پلاستیکی بپوشانید. سیم های برق را از نظر فرسودگی و پارگی بررسی کنید و سیم های بلند و اضافه را از سر راه بردارید.

3- بچه ها عادت دارند در خانه بدوند و با اسباب بازی های سوارشدنی به سرعت و بدون توجه به اطراف حرکت کنند. مسیرها را باز بگذارید و مبل ها و وسایل را طوری بچینید که بتوانند راحت بازی کنند و احتمال برخورد به وسایل و یا افتادن آنها کمتر شود.

4- در تعطیلات تابستان بچه ها بیشتر از اسباب بازی استفاده می کنند. در اتاق آنها جای مشخصی مانند کمد یا یک سبد بزرگ برای اسباب بازی ها در نظر بگیرید.

5- سقوط یکی از شایع ترین حوادث در کودکان زیر ۵ سال است. صندلی، میزهای عسلی و وسایلی که بچه ها بتوانند از آن بالا بروند را نزدیک پنجره قرار ندهید.

6- برای درب بالکن و پنجره های بلند قفل ایمنی نصب کنید.

7- شماره تلفن خودتان، یکی از اقوام نزدیک و آتش نشانی و اورژانس را روی یک مقوا بنویسید و کنار تلفن بچسبانید و استفاده از آنها را به فرزندتان بیاموزید.

8- از آیفون تصویری و چشمی روی در آپارتمان استفاده کنید و به بچه ها تاکید کنید در را به روی افراد ناشناس باز نکنند

  • بازدید: 809
  • تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۱ ساعت ۱۲:۳۱
  • شناسه مطلب: 1098

ارسال دیدگاه ؛


کد امنیتی
تصویر جدید